„Policjanci wyjaśniają okoliczności usunięcia flagi państwowej z siedziby jednej z komisji wyborczych w Kożuchowie (lubuskie). W sprawie wylegitymowano siedem osób, wszystkie były nietrzeźwe” – poinformował w niedzielę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Policja wyjaśnia okoliczności zdjęcia flagi państwowej z budynku jednej z komisji wyborczych w województwie lubuskim – w miejscowości Kożuchów – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). W związku z incydentem, do którego doszło w sobotę przed północą, wylegitymowanych zostało siedem osób – wszystkie były nietrzeźwe.

Incydent miał miejsce tuż przed północą w sobotę. W związku z nim wylegitymowanych przez policję zostało siedem osób. Wszystkie były nietrzeźwe. Policja ustala, kto z tej grupy ściągną flagę z budynku, w którym mieści się komisja wyborcza.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„To przestępstwo z art. 137 Kodeksu karnego dot. znieważania, niszczenia, uszkadzania i usuwania znaków państwowych. Jest one zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do roku” – powiedział Maludy.

Do tej pory policja w województwie lubuskim odnotowała pięć przypadków naruszenia prawa podczas ciszy wyborczej.

Większość z nich dotyczyła zrywania i niszczenia plakatów wyborczych (art. 67 Kodeksu wykroczeń).

Zobacz także: Szefowa berlińskiej policji krytykuje pomysł wprowadzenia prawa antydyskryminacyjnego

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz