Mercedes-Benz Group otworzy w Jaworze nową fabrykę samochodów elektrycznych. Wartość inwestycji w ciągu kilku najbliższych lat wyniesie ponad 1 mld euro. „Widzimy jak wielkie firmy technologiczne zmieniają swój paradygmat. Świat mierzy się z wielkim wyzwaniem technologicznym, a tak znakomite firmy, które zaufały Polsce kilka lat temu jak Mercedes-Bezn, to wyznacznik jak staramy się dla inwestorów zagranicznych i polskich na równych zasadach tworzyć najlepsze warunki produkcji” – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Chodzi o nową inwestycję Mercedes-Benz Group w Jaworze. „Ogłaszamy lokalizację naszej inwestycji w Polsce. Ten dzień wyznacza drogę na przyszłość naszych zakładów w Jaworze. W tej chwili wykonujemy ważny krok w stronę produkowania wyłącznie elektrycznych pojazdów – oświadczył w poniedziałek Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG, cytowany przez portal Interia.

„Ta lokalizacja jest już częścią naszej globalnej sieci a stanie się częścią sieci produkcji elektrycznych pojazdów dostawczych” – dodał.

Wyraził opinię, że na podziękowanie za wsparcie projektu zasługują polski rząd i specjalna strefa ekonomiczna.

„Tworzymy od strony podatkowej, regulacyjnej najlepsze warunki dla inwestowania” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielami firmy. „Chcemy ściągać nowych pracowników, chcemy także żeby do Jawora przybywali pracownicy. Konsumenci coraz bardziej zamiast tylko na cenę, patrzą także na jakość produktów. Znana na całym świecie jakość marki Mercedes z jakością polskich pracowników spotykają się tutaj w tym punkcie, w Jaworze i tworzą najlepsze możliwe środowisko do inwestowania” – wskazał szef rządu.

Zobacz także: W Polsce powstanie koreańska fabryka baterii samochodowych

Resort rozwoju przekazał, że Mercedes Benz będzie produkował duże samochody dostawcze. Chodzi o pojazdy oparte na architekturze VAN.EA (Van Electric Architecture).

Spółka zainwestuje 1,3 mld euro – podaje MRiT. Nowa fabryka ma stworzyć 2,5 tys. nowych miejsc pracy.

Zobacz także: Wiceminister: Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach oznaczałby stały blackout

wydarzenia.interia.pl / bankier.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz