Cambridge w stanie Massachusetts na nowo zdefiniowało związki partnerskie, aby nadać związkom z więcej niż dwoma osobami takie same prawa jak małżeństwu – poinformowała w sobotę Catholic News Agency.

Jak poinformowała w sobotę Catholic News Agency, Cambridge w stanie Massachusetts na nowo zdefiniowało związki partnerskie, aby nadać związkom z więcej niż dwoma osobami takie same prawa jak małżeństwu.

Cambridge,  jest drugim miastem w stanie, po sąsiadującym z nim Sommerville, które legalnie uznało poliamorię.

Zobacz też: Coraz więcej Amerykanów deklaruje się jako osoby LGBT+

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podczas spotkania, które odbyło się 8 marca, rada miasta Cambridge zagłosowała za przedefiniowaniem „związków partnerskich”, które poprzednio definiowano jako dwie niezamężne osoby mieszkające razem.

Nowa definicja rozszerza definicję na „dwie lub więcej osób” niezwiązanych krwią, które „pozostają w relacji wzajemnego wsparcia, troski i zaangażowania oraz zamierzają pozostać w takim związku” i „uważają się za rodzinę”.

Rada usunęła również wymóg, zgodnie z którym osoby pozostające w związku partnerskim muszą mieszkać razem, a także postanowienie, że osoby pozostające w związku partnerskim muszą przedstawić miastu dowód ich rodzinnego związku.

Sommerville, które graniczy z Cambridge, rozszerzyło swoją definicję  na związki poliamoryczne w lipcu 2020 roku, jako pierwsze w kraju.

Zobacz też: Biden rozważa nakładanie sankcji na państwa nie przestrzegające „praw LGBT”

Według Roberta Georga z Uniwersytetu Princeton, przedefiniowanie małżeństwa może doprowadzić do całkowitego upadku tego terminu i kwestionowania dlaczego małżeństwo wymaga wyłączności, trwałości i wierności seksualnej. George zauważył również, że w społeczeństwie, które odrzuciło ideę komplementarności seksualnej, nie ma racjonalnych podstaw do odrzucenia poliamorii.

Ryan Anderson, obecnie prezes Centrum Etyki i Polityki Publicznej, powiedział: „Oczywiście to się nigdy nie skończy na parach osób tej samej płci. Kiedy na nowo zdefiniujesz małżeństwo, aby wyeliminować składnik męsko-żeński, jaka zasada wymaga monogamii”.

Zmiany prawne w Cambridge zostały opracowane przy pomocy Polyamory Legal Advocacy Coalition, która jest wspierana przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

Zobacz też: Postulaty ruchu LGBT priorytetem polityki zagranicznej USA

Kresy.pl/Catholic News Agency

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz