Gubernator obwodu penzeńskiego został zatrzymany za łapownictwo wraz z przedsiębiorcami, którzy go korumpowali.

Przedstawicielka Komitetu Śledczego Swietłana Pietrienko poinformowała o zatrzymaniu gubernatora obwodu penzeńskiego Iwana Biełoziercewa, podała w niedzielę agencja informacyjna RIA Nowosti. Pietrienko poinformowała także, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podejrzewa Biełoziercewa o łapownictwo.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Śledczy z rosyjskiego MSW podejrzewają gubernatora o przyjmowanie łapówek od prezesa grupy kapitałowej Biotek Borysa Szpigela oraz prezesa przedsiębiorstwa Farmacyja Antona Kołoskowa oraz jego małżonki. W zamian za obietnicę zamówień publicznych na lekarstwa i materiały medyczne od wymienionych wyżej podmiotów gubernator Biełoziercew miał przyjąć w okresie od stycznia do września 2020 r. łapówki na łączną kwotę 31 milionów rubli.

W domach gubernatora i tych którzy go korumpowali dokonano już przeszukań. Łącznie zatrzymano w ramach postępowania sześć osób.

Według rankingu organizacji Transparency International dotyczącego korupcji (Corruption Perceptions Index 2020) Rosja była w zeszłym roku najbardziej skorumpowanym państwem w Europie.

Czytaj także: Korupcja topi dzieło Mandeli

ria.ru/rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz