Premier Węgier Viktor Orban poinformował w piątek, że jego rząd nie będzie w stanie uratować wszystkich miejsc pracy – informuje Agencja Prasowa Reuters. Jego zdaniem każdy obywatel powinien się dostosować.

Jak przekazała w piątek Agencja Prasowa Reuters Viktor Orban przyznał, że jego rząd nie będzie w stanie utrzymać wszystkich przedsiębiorstw. Premier nakłaniał przedsiębiorców do przemyślenia swojej sytuacji.

Zobacz też: Węgry zwalniają firmy z opłacania składek i wprowadzają ulgi

Do tej pory na Węgrzech ogłoszono ulgi podatkowe i wprowadzone państwowe dopłaty do pensji. Stworzone także programy, dzięki którym przedsiębiorcy mogą skorzystać z korzystnych kredytów. Węgierski Bank Narodowy zapewniał obywateli, że przewidywany wzrost gospodarczy ciągle zostaje na plusie. Tego optymizmu nie popiera Międzynarodowy Fundusz Gospodarczy, który przewiduje skurczenie się gospodarki Węgier o 3%.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Premier przekazywał, że będzie zadowolony nawet ze wzrostu gospodarczego bliskiemu zera. „To będzie wielkie osiągnięcie zakończyć ten kryzyz ze wzrostem około zera”. Poinformował także, że działania rządu wobec ekonomii będą się zmieniać tak jak zmieniać się będzie sytuacja z wirusem.

Zobacz też: Węgry chcą przeznaczyć 25 mld euro, 18-20 proc. PKB, na ochronę swojej gospodarki

W rozmowie roadiowej przekazywał, że część interesów prawdopodobnie upadnie na zawsze. „Biznes musi widzieć co będzie się działo i jak w takich warunkach utrzymywać zysk. Przedsiębiorcy muszą wiedzieć jak odbije się na nich kryzys” – informował. „Lepiej jest sobie to uświadomić niż oszukiwać siebie, że rząd wszystkich uratuje i wszystko wróci do normy. Tak nie będzie, każdy musi się dostosować”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rząd Węgier ma zamiar skupić się na tych odłamach gospodarki, na których pandemia odbiła się najbardziej, między innymi na turystyce. Ta gałąź gospodarki jest odpowiedzialna za 10% PKB i zatrudnia 400 000 obywateli Węgier.

Zobacz też: Holenderscy posłowie oburzeni – twierdzą, że Polska i Węgry dostaną od UE za dużo na walkę z pandemią

Do tej pory na Węgrzech zdiagnozowano 1763 przypadki koronawirusa z czego 156 zakończyło się zgonem pacjentów. Rząd przekazywał, że prawdopodobnie liczba zarażonych jest większa i dlatego tak ważne dla Węgrów powinno być przestrzeganie obostrzeń.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz