Jednym z dwóch kandydatów do objęcia stanowiska wiceszefa Pentagonu ds. polityki jest Douglas Macgregor, emerytowany pułkownik armii USA, który udzielał komentarzy portalowi Kresy.pl.

Jak podał kilka dni temu portal POLITICO, w Białym Domu niedługo ma zapaść decyzja ws. nominacji nowego wiceszefa Pentagonu ds. Polityki. John Rood, poprzednio pełniący tę funkcję, w lutym br. zrezygnował ze stanowiska. Powodem miały być wątpliwości co do jego lojalności względem prezydenta Donalda Trumpa. W marcu ub. roku Rood przyleciał do Polski, żeby przedyskutować propozycję ws. utworzenia w Polsce stałej bazy sił USA.

Według POLITICO, powołującego się na źródła w administracji USA, obecnie liczy się już tylko dwóch kandydatów. Pierwszym jest Anthony Tata, generał brygady w stanie spoczynku, były urzędnik publiczny i pisarz, a także regularny komentator stacji Fox News. Drugim jest Douglas Macgregor, emerytowany pułkownik armii Stanów Zjednoczonych, doświadczony planista wojskowy, autor książek i wiceszef firmy konsultingowej Burke-Macgregor, LLC, który udzielał komentarzy portalowi Kresy.pl.

Zarówno Macgregor jak i Tata zostali poproszeni przez Politico o komentarz, ale nie odpowiedzieli. Podobnie postąpił rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa USA. Tata jest opisywany jako wyraźny zwolennik Trumpa i jego polityki, czemu dawał wyraz w wystąpieniach w mediach. Przypomina się jednak, że 12 lat temu odszedł z armii w niejasnych okolicznościach, po tym, jak wojskowe śledztwo ujawniło sprawę jego romansów.

Przypomnijmy, że portal Kresy.pl jako pierwszy w Polsce dostrzegł Macgregora, zamieszczając zarówno teksty na jego temat, jak i komentarze, których udzielał specjalnie nam.

PRZECZYTAJ: Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump musi oczyścić Departament Obrony i swój personel

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump nie chce zmiany reżimu w Syrii

ZOBACZ: Donald Trump wie, że nadszedł kres amerykańskiego imperium

Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku płk Macgregor był jednym z głównych kandydatów na nowego doradcę Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. P

Politico.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply