O komentatrz w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Syrii poprosiliśmy Douglasa Macgregora, emerytowanego pułkownika armii Stanów Zjednoczonych, planisty wojskowego, autora i wiceszefa firmy konsultingowej Burke-Macgregor, LLC.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu amerykańskiego personelu wojskowego z Syrii. Decyzja spotkała się z krytyką licznych analityków i polityków amerykańskich.Płk Douglas Macgregor chwali decyzję trumpa. „Wykorzystywanie oddziałów USA jako przeszkód dla Turcji i Iranu jest przepisem na katastrofę. Jest to również nielegalne” – ocenia Macgregor. W jego opinii, wbrew wielu głosom, sugerującym, że dzięki temu ruchowi wzmocnieniu ulegnie pozycja Iranu, Rosji i Turcji w regionie, efekt będzie dokładnie odwrotny, gdyż „wycofanie naszych oddziałów oznacza także, że kruche porozumienie łączące Rosję, Turcję i Iran załamie się.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W kontekście politycznym, Trump zasygnalizował, że odchodzi od polityki swoich poprzedników. „Trump nigdy nie był zwolennikiem polityki zmiany reżimu w Damaszku Busha i Obamy. Opuszczenie Syrii kończy dalsze kroki w tym kierunku” – podkreśla Macgregor. Zwraca uwagę również na to, że pomimo krytyki ze strony liberalnych mediów, takich jak CNN, gdyby decyzja o wycofaniu została podjęta przez Baracka Obamę bądź Hillary Clinton, te same media chwaliłyby to posunięcie.

kresy.pl

Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump nie chce zmiany reżimu w Syrii
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz