O komentatrz w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Syrii poprosiliśmy Douglasa Macgregora, emerytowanego pułkownika armii Stanów Zjednoczonych, planisty wojskowego, autora i wiceszefa firmy konsultingowej Burke-Macgregor, LLC.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu amerykańskiego personelu wojskowego z Syrii. Decyzja spotkała się z krytyką licznych analityków i polityków amerykańskich.

Płk Douglas Macgregor chwali decyzję trumpa. „Wykorzystywanie oddziałów USA jako przeszkód dla Turcji i Iranu jest przepisem na katastrofę. Jest to również nielegalne” – ocenia Macgregor. W jego opinii, wbrew wielu głosom, sugerującym, że dzięki temu ruchowi wzmocnieniu ulegnie pozycja Iranu, Rosji i Turcji w regionie, efekt będzie dokładnie odwrotny, gdyż „wycofanie naszych oddziałów oznacza także, że kruche porozumienie łączące Rosję, Turcję i Iran załamie się.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W kontekście politycznym, Trump zasygnalizował, że odchodzi od polityki swoich poprzedników. „Trump nigdy nie był zwolennikiem polityki zmiany reżimu w Damaszku Busha i Obamy. Opuszczenie Syrii kończy dalsze kroki w tym kierunku” – podkreśla Macgregor. Zwraca uwagę również na to, że pomimo krytyki ze strony liberalnych mediów, takich jak CNN, gdyby decyzja o wycofaniu została podjęta przez Baracka Obamę bądź Hillary Clinton, te same media chwaliłyby to posunięcie.

kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz