CNN informuje, że trwają przygotowania do „całkowitego” i „szybkiego” wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, powołując się na przedstawiciela amerykańskiego Departamentu Obrony.

Trump zasygnalizował dzisiaj decyzję o wycofaniu na Twitterze, gdy wskazał, że jedynym powodem, dla którego wyrażał zgodę na obecność żołnierzy amerykańskich w Syrii, była walka z Państwem Islamskim.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak podkreśla CNN, powołując sie na urzędnika z resortu obrony, „Decyzja, która byłaby odwróceniem od poprzedniej polityki USA, została podjęta przez prezydenta Donalda Trumpa, który od dawna sygnalizował swoje pragnienie wyjścia z Syrii”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że Trump już wcześniej zapowiadał, że pragnie wycofania wojsk USA z Syrii, co jednak było później podważane przez jego doradcow, którzy zapewniali, że Amerykanie pozostaną w Syrii, dopóki siły irańskie nie wycofają się z tego kraju. Stany Zjednoczone mają około 2000 żołnierzy na ziemi w Syrii, gdzie szkolą głównie lokalne siły do zwalczania Państwa Islamskiego. Popierane przez USA i kierowane przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne odniosły niedawno sukces przeciwko grupie terrorystycznej i znajdują się na krawędzi zdobycia ostatniego dużego miasta, które znajduje się na wschód od Eufratu, informuje CNN.

kresy.pl / cnn

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz