CNN informuje, że trwają przygotowania do „całkowitego” i „szybkiego” wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, powołując się na przedstawiciela amerykańskiego Departamentu Obrony.

Trump zasygnalizował dzisiaj decyzję o wycofaniu na Twitterze, gdy wskazał, że jedynym powodem, dla którego wyrażał zgodę na obecność żołnierzy amerykańskich w Syrii, była walka z Państwem Islamskim.

Jak podkreśla CNN, powołując sie na urzędnika z resortu obrony, „Decyzja, która byłaby odwróceniem od poprzedniej polityki USA, została podjęta przez prezydenta Donalda Trumpa, który od dawna sygnalizował swoje pragnienie wyjścia z Syrii”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że Trump już wcześniej zapowiadał, że pragnie wycofania wojsk USA z Syrii, co jednak było później podważane przez jego doradcow, którzy zapewniali, że Amerykanie pozostaną w Syrii, dopóki siły irańskie nie wycofają się z tego kraju. Stany Zjednoczone mają około 2000 żołnierzy na ziemi w Syrii, gdzie szkolą głównie lokalne siły do zwalczania Państwa Islamskiego. Popierane przez USA i kierowane przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne odniosły niedawno sukces przeciwko grupie terrorystycznej i znajdują się na krawędzi zdobycia ostatniego dużego miasta, które znajduje się na wschód od Eufratu, informuje CNN.

kresy.pl / cnn
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz