W niedzielę USA dostarczyły Ukrainie około 80 ton amunicji. Poinformowała o tym na Twitterze ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie. Zaznaczono, że to część wsparcia w zakresie bezpieczeństwa, przewidzianego na ponad 60 mln dolarów, skierowanego przez prezydenta USA Joe Bidena w sierpniu dla Ukrainy.

W niedzielę ambasada USA w Kijowie przekazała, że “Ukraina otrzymała dostawę około 80 000 kg amunicji od USA, to część wsparcia w zakresie bezpieczeństwa, przewidzianego na ponad 60 mln dolarów, skierowanego przez prezydenta USA Joe Bidena w sierpniu dla Ukrainy. To demonstracja amerykańskiego zaangażowania w stabilizację, demokratyzację i wolność Ukrainy”.

Brytyjskie media poinformowały w niedzielę, że szefowie brytyjskiego MON-u i MI6 przekazali rządowi, że Rosja stanowi wyraźne i aktualne zagrożenie dla Ukrainy i Zachodu. Wielka Brytania jest gotowa wysłać na Ukrainę 600 spadochroniarzy i żołnierzy SAS-u w przypadku, gdyby konflikt z Rosją eskalował.

Zobacz także: Wielka Brytania pożyczyła Ukrainie ponad miliard funtów  na rozbudowę marynarki wojennej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei w środę 10 listopada, podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba podpisał razem z sekretarzem stanu USA Antony Blinkenem amerykańsko-ukraińską Kartę o Partnerstwie Strategicznym. Dokument wyznacza główne kierunki w stosunkach bilateralnych w kluczowych obszarach na najbliższą dekadę. Zastąpił podobny, podpisany w 2008 roku.

Zobacz także: Bloomberg: Rosja może rozważać inwazję na Ukrainę – USA alarmują sojuszników w UE

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply