W niedzielę policja zatrzymała w Bielsku Podlaskim obywatela Ukrainy, który  przewoził w aucie 28 Irakijczyków.

Zatrzymanie miało miejsce w niedzielę na ul. Brańskiej w Bielsku Podlaskim około godziny 13:00. “Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 28 obywateli Iraku” – przekazał Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, cytowany przez PAP.

Wcześniej policja informowała, że od początku kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy zatrzymała w regionie ok. 300 tzw. kurierów, którzy przewozili nielegalnych imigrantów przez terytorium Polski.

Przypomnijmy, że w sobotę funkcjonariusze podlaskiej policji zatrzymali pięciu przemytników imigrantów. Zatrzymani to obywatele Gruzji, Białorusi i Holandii. Chcieli przewieźć 15 osób.

Dziewięć kolejnych osób – czterech obywateli Polski, dwóch Ukrainy, a także obywatela Niemiec, Azerbejdżanu i Gruzji – przewożących migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę – zatrzymała podlaska policja. W ich autach były w sumie 34 osoby.

W sobotę informowaliśmy, że do 8 lat pozbawienia wolności grozi innemu, 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, podejrzanemu o organizowanie wspólnie z innymi osobami, nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej do Niemiec. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec października br. informowaliśmy, że sąd aresztował na 2 miesiące 24-letniego innego obywatela Ukrainy, który wiózł w porsche 11 obywateli Iraku nielegalnie przebywających w Polsce. Mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc.

Czytaj także: Sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla przemytnika imigrantów [+FOTO/+VIDEO]

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply