W niedzielę trzech ukraińskich żołnierzy zginęło w obwodzie donieckim na skutek niezidentyfikowanego ładunku – podała służba prasowa grupy operacyjno-taktycznej „Północ” na portalu społecznościowym Facebook.

Zdarzenie miało miejsce pod miejscowością Nowołuhańske w rejonie bachmuckim. Trzech ukraińskich żołnierzy zginęło na skutek niezidentyfikowanego ładunku. Zdaniem ukraińskiej redakcji BBC liczba strat bojowych w ukraińskiej armii od początku zawartego w lipcu rozejmu wzrosła do 15. 11 z nich to straty, do których doszło od początku roku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło 11 lutego, kiedy w Donbasie przebywał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Misja monitoringowa OBWE odnotowała tego dnia prawie 900 przypadków naruszenia rozejmu w obwodzie donieckim. Zdaniem OBWE 848 z nich wiąże się z ćwiczeniami ze strzelaniem na niekontrolowanym przez Kijów terytorium.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Walki między siłami ukraińskimi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami na wschodzie Ukrainy trwają od 2014 roku. Szacuje się, że pochłonęły ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych.

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku uzgodniono pełne i wszechstronne zawieszenie broni w rejonie konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Zobacz także: Ukraińskie władze uderzają w opozycyjne media

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek szef ukraińskiej delegacji w trójstronnej grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, były prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk zarzucił separatystom łamanie zawieszenia broni i uznał, że Ukraina powinna „na siłę odpowiadać siłą”.

Krawczuk zarzucił Rosjanom, że zaczynają działać „zuchwale, otwarcie, nie ukrywając swoich zamiarów”. W jego opinii Ukraina powinna być „przygotowana na wszelkie działania ze strony agresora”.

Zobacz także: Ukraina: Dalszy spadek notowań prezydenta i partii rządzącej

bbc.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz