Ukraina: kilkunastu parlamentarzystów zaraziło się koronawirusem

Według przewodniczącego ukraińskiego parlamentu, koronawirusem zaraziło się już do 17 deputowanych. Liczba zarażonych na Ukrainie przekroczyła już 39 tysięcy.

W ostatniej rozmowie z ukraińskim radiem Dmytro Razumkow, przewodniczący ukraińskiego parlamentu był pytany o to, w przypadku ilu deputowanych potwierdzono testami zakażenie SARS-CoV-2. Według niego, to kilkanaście osób, z czego parę obecnie choruje na COVID-19.

– Myślę, że jakoś około 15-17 osób zachorowało – powiedział Razumkow. – Jeśli się nie mylę, na dziś dwie osoby są nadal chore.

Razumkow nie ujawnił nazwisk parlamentarzystów, którzy zarazili się koronawirusem.

W ostatnich tygodniach ukraińskie media informowały o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem wśród deputowanych Werchownej Rady. 14 czerwca okazało się, że deputowany proprezydenckiej, rządzącej partii Sługa Narodu, Maksym, Perebjinis, uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Na początku miesiąca podano, że dwóch deputowanych tej partii, a także jeden z Batkiwszczyny Julii Tymoszenko, z powodu zarażenia koronawirusem jest na zwolnieniu lekarskim.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że epidemia koronawirusa na Ukrainie nabiera tempa. Piątek był kolejnym dniem, w którym na Ukrainie zanotowano rekordową liczbę wykrytych infekcji SARS-CoV-2. W związku z tym premier Denys Szmyhal zapowiedział nasilenie kontroli przestrzegania przeciwepidemicznych przepisów. Ukraiński rząd do końca lipca przedłużył tzw. adaptacyjną kwarantannę, zgodnie z którą ograniczenia są dostosowywane do sytuacji epidemiologicznej w danym obwodzie. Zapowiedziano zainicjowanie zaostrzenia kwarantanny w niektórych obwodach. W miniony czwartek kwarantannę zaostrzono w obwodzie zakarpackim, jednym z najbardziej dotkniętych przez epidemię. Podobnie uczyniono w obwodzie żytomierskim.

Według danych na środę rano, na Ukrainie potwierdzono łącznie już ponad 39 tys. zakażeń koronawirusem, dokładnie 39 014. W ciągu ostatniej doby przybyło 940 zarażonych, a 20 osób zmarło. Łączna liczba ofiar spowodowanych SARS-CoV-2 wynosi już 1051 osób. Blisko 17,5 tys. chorych wyzdrowiało, z czego ponad 450 w ciągu ostatniej doby.

Unian / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply