Ukraina: bandyci napadli na dom rolnika-Polaka, grozili mu bronią i okradli

Dwaj zamaskowani bandyci napadli na dom rolnika-Polaka ze wsi Korczów na Ukrainie, przy granicy z Polską, pobili go i grożąc bronią ukradli 230 tys. hrywien. Obaj zostali schwytani.

W minioną niedzielę wieczorem we wsi Korczów w rejonie sokalskim w obwodzie lwowskim, na dom miejscowego Polaka – rolnika napadli uzbrojeni bandyci. Jak informują ukraińskie media, dwaj zamaskowani sprawcy włamali się do budynku, pobili polskiego rolnika i grożąc mu bronią ograbili go z pieniędzy. Było to 230 tys. hrywien, czyli równowartość ponad 37 tys. zł.

Napastnicy zbiegli. W ślad za nimi ruszyli ukraińscy policjanci. Na nogi postawiono cały personel policji rejonu sokalskiego, którym pomagali funkcjonariusze z sąsiednich rejonów.

Niebawem policjanci i funkcjonariusze ukraińskiej straży granicznej zatrzymali dwóch podejrzanych, poruszających się mikrobusem marki Mercedes. Znaleziono przy nich maski, przedmiot przypominający tzw. pistolet traumatyczny, a także „inne dowody rzeczowe”.

Obaj mężczyźni zostali zidentyfikowani – byli to mieszkańcy Sosnówki, miasta w rejonie sokalskim, w wieku 34 i 39 lat. Jeden z nich był wcześniej notowany. Są podejrzani o rozbój, za co grozi im na Ukrainie do 12 lat więzienia i konfiskata mienia.

Portal Zaxid.net zaznacza, że ukraińska policja nie podaje miejsca, w którym doszło do napadu. Informacje o tym, że chodzi o wieś Korczów pochodzą z własnych źródeł tego portalu. Medium to opisując ofiarę na wstępie i w głównej części wiadomości podaje, że chodzi o „farmera-obcokrajowca”. Dopiero na końcu napisano, że chodzi o osobę „narodowości polskiej”.

Korczów to niewielka wieś położona przy samej granicy z Polską, nad rzeką Sołokij, na trasie Rawa Ruska-Czerwonogród (dawn. Krystynopol). Po II wojnie światowej znalazła się w granicach PRL, ale w 1951 roku, w ramach umowy o zmianie granic z ZSRR, została przyłączona do Związku Radzieckiego. Według oficjalnych danych ukraińskich ze spisu ludności z 2001 roku, w całym rejonie sokalskim mieszkało 109 osób, które podały narodowość polską (0,11 proc.).

Czytaj także: Policja zatrzymała gang Ukraińców terroryzujących mieszkańców Chełma

Zobacz: Sąd skazał Ukraińców, którzy zaatakowali Polaków i grozili „wycinaniem Lachów”

Zaxid.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply