Prezes Prawa i Sprawiedliwości poinformował w niedzielę, że „ustawa sanacyjna”, która stwierdza, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa będzie miała wyjątek.

„Czasem wcielenie uchwały sanacyjnej w życie będzie bolesne, trudne, ale tu nie możemy się cofać. Stworzyliśmy pewien wyjątek. Z niego próbuje się robić regułę, furtkę, która uczyni uchwałę „bezzębną”. To wyjątek zupełnie szczególny. Takich przypadków w skali partii jest minimalna liczba” – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w niedzielę.

„To wyjątek szczególny, dotyczący tylko sytuacji, gdzie ktoś o wysokich kwalifikacjach, np. ze względu na to, ze małżonek przenosi się do Warszawy lub innego miasta i w związku z tym małżeństwo by pozostać razem, musi się także przenieść i mając kwalifikacje ma też możliwość zajęcia podobnego stanowiska, to wtedy możemy właśnie się na to zgodzić” – przekonywał podczas Rady Politycznej.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Nie jest żaden mechanizm, który ma spowodować, że my tej trudnej, nie ma co do tego wątpliwości uchwały, nie będziemy realizować. Warto powtórzyć to, co mówiła wczoraj nasza rzecznik, pani poseł Czerwińska: trzeba wezwać naszych przeciwników do tego, by ich partie podjęły to samo w spółkach samorządowych” – głosił Jarosław Kaczyński

„To naprawdę dobry pomysł” – przekonywał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W sobotę w Warszawie odbywał się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Delegaci wybierali szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną oraz Koleżeński Sąd Dyscyplinarny. Dokonali także zmian w statucie partii. Prezesem ugrupowania został ponownie wybrany Jarosław Kaczyński. „Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Naprawdę sądziłem, że będzie ich więcej, chociaż liczyłem na sukces” – mówił Kaczyński cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

W czasie kongresu partii 1245 delegatów poparło w wyborach na prezesa ugrupowania kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego; 18 osób było przeciw, zaś 5 wstrzymało się od głosu – poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

„Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości” – zadeklarował Kaczyński.

„Dziękuję państwu, dziękuję Bogu, że staję na czele wtedy, kiedy Prawo i Sprawiedliwość stoi przed ogromnymi zadaniami i ogromną szansą – szansą dla Polski, szansą nadrobienia wielowiekowych, tysiącletnich przeszło zaległości” – powiedział prezes PiS.

PAP przypomina, że Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński już wcześniej deklarował kilkakrotnie, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

W sobotę odbyła się także Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, podczas której były premier Donald Tusk został wybrany szefem partii.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz