W sobotę Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbyły się podczas kongresu partii.

W sobotę w Warszawie odbywał się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Delegaci wybierali szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną oraz Koleżeński Sąd Dyscyplinarny. Dokonali także zmian w statucie partii. Prezesem ugrupowania został ponownie wybrany Jarosław Kaczyński. “Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Naprawdę sądziłem, że będzie ich więcej, chociaż liczyłem na sukces” – mówił Kaczyński cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

W czasie kongresu partii 1245 delegatów poparło w wyborach na prezesa ugrupowania kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego; 18 osób było przeciw, zaś 5 wstrzymało się od głosu – poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

“Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości” – zadeklarował Kaczyński.

“Dziękuję państwu, dziękuję Bogu, że staję na czele wtedy, kiedy Prawo i Sprawiedliwość stoi przed ogromnymi zadaniami i ogromną szansą – szansą dla Polski, szansą nadrobienia wielowiekowych, tysiącletnich przeszło zaległości” – powiedział prezes PiS.

PAP przypomina, że Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński już wcześniej deklarował kilkakrotnie, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Będziemy jeszcze rozmawiać, będziemy jeszcze wybierać kolejne władze, jutro – komitet polityczny i sekretarza generalnego partii, ale ten wybór najważniejszy – prezesa – dzisiaj się dokonał” – zapowiedział Ryszard Terlecki.

W sobotę odbyła się także Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, podczas której były premier Donald Tusk został wybrany szefem partii.

Zobacz także: Kaczyński spotkał się z Orbanem

pap / wnp.pl / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply