W sobotę Donald Tusk potwierdził oficjalnie przejęcie Platformy Obywatelskiej z rąk Borysa Budki. Nastąpiło to podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

W sobotę podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej dokonano kluczowych zmian w zakresie kierownictwa partii. Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii. Kierownictwo objął były premier Donald Tusk. “Wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Wróciłem na 100 procent. Platformo, jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli” – oświadczył Tusk cytowany przez portal “Do Rzeczy”.

“Dlaczego właśnie dziś? Czuję się współodpowiedzialny za losy PO. Nie, żebym miał specjalną miłość do politycznych bytów. Kocha to się żonę, dzieci i szczególnie wnuki. Platforma jest niezbędna jako siła, żeby wygrać z PiS-em walki o przyszłość. I o tym mówi historia” – powiedział były premier oraz były przewodniczący Rady Europejskiej.

“Projekt PO od początku istnienia ma wpisaną wolę istnienia i umiejętność zwyciężania. Nie o PO tu tylko chodzi, to nie ona jest istotą naszej decyzji. Od wielu lat wstaję myśląc o tym, co się dzieje w Polsce” – dodał.

Były premier skrytykował partię rządzącą. “Pomysł PiS na Polskę jest jak z drukarki 3D. Dług, daniny drożyzna” – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Tusk nazwał Sławomira Nowaka “więźniem politycznym”

Tusk skrytykował prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. “Okradziono nas z bezpieczeństwa. Kaczyński jest czystym przykładem wicepremiera ds. niebezpieczeństwa. Nie przyzwyczajajmy się do sytuacji, gdy Polska jest sama, jak nigdy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat” – oświadczył.

Zobacz także: Kaczyński spotkał się z Orbanem

dorzeczy.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. donald
  donald :

  Z przyjemnoscia bede was wspieral przesylajac od czasu do czasu xlm czy xrp.

  David Lee Preston

  “80 years ago: July 1, 1941, one day after Germans entered Lviv, local Ukrainians forced Jews to clean pavement. My mother was among 10 Jews who hid 14 months in sewers there 1943-44 saved by Polish Catholic sewer workers Leopold Socha & Stefan Wroblewski.”

  Those Poles risked death penalty to save people they did not know but those Poles were seeing Jews in Lvov helping voluntarily and massively the Soviets to kill Poles/send them die in Siberia between September 1939-June 1941