TVP Info będzie nadawać z Kijowa

Dwa cykliczne, sztandarowe programy TVP Info będą w najbliższym czasie nadawane ze stolicy Ukrainy.

Portal Wirtualne Media podał w środę, że państwowy kanał informacyjny otworzył już swoje studio w Kijowie. Delegował tam również jednego ze swoich czołowych publicystów – Michała Rachonia. Będzie on tam realizował swoje cykliczne programy, a także nowy blok tematyczny.

„Na ten gorący czas przenosimy publicystykę do Kijowa, aby być najbliżej dziejących się tam wydarzeń” – powiedział portalowi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Rachoń będzie więc realizował w Kijowie nie tylko swoje sztandarowe programy „Jedziemy” i „Minęła 20”, ale poprowadzi też nowy blok – „Rosyjska agresja na Ukrainę”. Ten ostatni blok ma obejmować 20 minut materiału nadawanego trzy razy na dobę.

TVP Info nie określiła jak długo będzie działać jej specjalne studio w Kijowie i jak długo w stolicy Ukrainy będzie pracował jej publicysta. Wirtualne Media sugerują, że Rachoń będzie nadawał z Kijowa tak długo, jak kierownictwo jego stacji będzie uważało, że Ukrainie grozi atak zbrojny ze strony Rosji.

Rosja od jesieni dyslokowała kolejne oddziały u granic zachodniego sąsiada, także na obszarze Białorusi, gdzie w lutym rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe sił Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

W trakcie koncentracji sił Rosjanie przedstawili USA szereg postulatów w zakresie nowego ładu bezpieczeństwa w Europie Wschodniej, które były następnie przedmiotem rozmów dwustronnych oraz z NATO i na forum OBWE. USA sformułowały w styczniu odpowiedź na rosyjskie żądania. Moskwa nie uznaje tej odpowiedzi za satysfakcjonującą. Mimo tego we wtorek Rosjanie ogłosili, że rozpoczęli wycofywanie skoncentrowanych u granic Ukrainy sił do miejsc ich stałego bazowania.

wirtualnemedia.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz