Znamy datę białorusko-rosyjskich ćwiczeń wojskowych

Ministerstwo Obrony Białorusi podało konkretny termin w jakim mają odbyć się ćwiczenia z głównym sojusznikiem. Potrwają 10 dni.

O planowanych na Białorusi ćwiczeniach poinformował w poniedziałek białoruski minister obrony Wiktor Chrienin. We wtorek jego resort podał konkretny termin w jakim białoruskie oddziały będą ćwiczyć wraz ze swoimi sojusznikami. Ćwiczenia „Sojusznicza determinacja-2022” mają odbyć się w dniach 10-20 lutego bieżącego roku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7789.32 PLN    (35.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Datę taką podała w swoim oświadczeniu służba prasowa białoruskiego resortu. Wcześniej zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Paweł Murawiejko ogłosił nagły przegląd sił szybkiego reagowania Państwa Związkowego Rosji i Białorusi. „Sojusznicza determinacja-2022” ma być podsumowaniem tego przeglądu.

W ramach nich oddziały przećwiczą realizacje zadania odpierania agresji zewnętrznej i zwalczania terroryzmu, w szczególności wzmacniania odcinków granicy na możliwych kierunkach nielegalnej penetracji bojowników na terytorium Białorusi oraz blokowania kanałów dostaw broni i amunicji.

Ponadto, według wiceministra obrony Rosji Aleksandra Fomina,  testowane będzie w sąsiednim państwie funkcjonowanie zunifikowanego systemu obrony przeciwlotniczej Państwa Związkowego. W ramach ćwiczenia wykorzystane będzie 12 samolotów  Su-35, dwa oddziały wyrzutni rakiet ziemia-powietrze S-400 i jeden oddział wyrzutni Pancyr-S.

„Praktyczne działania wojsk odbędą się na poligonach Domanowski, Gożski, Obuz-Lesnowski, Brzeski i Osipowicki, a także na niektórych obszarach znajdujących się na terytorium Republiki Białoruś. Planowane jest wykorzystanie lotnisk Baranowicze, Łuniniec, Lida i Maczuliszcze”- przekazał Fomin.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz