Obecny przewodniczący Rady Europejskiej, były premier i przewodniczący Platformy Obywatelskiej twierdzi, że Ewa Kopacz dobrze sobie radzi zastępując go na tym ostatnim stanowisku.

„Kiedy zostałem wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady, sytuacja Platformy też nie była łatwa. To nie jest tak, że moje odejście wyraźnie pogorszyło sytuację Platformy. Mam wrażenie, że potrzeba zmiany w Polakach jest wyraźnie odczuwalna” – odpowiedział Tusk na pytania polskich dziennikarzy o kwalifikacje polityczne jego następczyni na stanowisku prezesa Platformy Obywatelskiej. Chęć zmiany uzasadniał tym, że PO rządzi Polską już osiem lat, a to „rekord świata, jeśli chodzi o długość rządzenia w Polsce demokratycznej”. Sugerowal przy tym, że ta „potrzeba zmiany” odczuwana przez Polaków „nie jest racjonalna”.

„Jestem przekonany, że w tych niełatwych okolicznościach pani premier utrzymała silną pozycję Platformy i naprawdę nie ma się czego wstydzić” – podsumował Tusk.

bankier.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz