Prezydent USA Donald Trump powiedział dziennikarzom w czwartek, że opuści Biały Dom, jeśli Kolegium Elektorów zagłosuje na demokratę Joe Bidena – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, prezydent Donald Trump potwierdził, że jeśli Kolegium Elektorów zagłosuje na Joe Bidena, opuści Biały Dom.

„Jeśli tak (zagłosują), popełnią błąd” – powiedział Trump.

Na pytanie, czy opuści Biały Dom w takiej sytuacji, Trump odpowiedział: „Na pewno tak. Na pewno. I wiesz o tym”.

„To będzie bardzo trudne do przyznania, ponieważ wiemy, że doszło do masowego oszustwa” – dodał Trump.

Wcześniej informowaliśmy, że prezydent Donald Trump dał sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy. Przywódca USA poinformował o tym na Twitterze w poniedziałek.

“Jestem pewien, że weźmiemy górę w walce. Jednakże, w najlepiej pojętym interesie kraju dałem Emily Murphy i jej ekipie sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy. Mojemu zespołowi nakazałem to samo” – napisał w poniedziałek na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Amerykańska agencja GSA (General Services Administration) przyznała jednocześnie, że Joe Biden jest zwycięzcą wyborów prezydenckich. Umożliwia to rozpoczęcie przez prezydenta elekta procesu formalnego przejmowania władzy od obecnej administracji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Chciałbym przy tej okazji podziękować Emily Murphy stojącej na czele GSA (General Services Administration) za jej niezłomne oddanie i lojalność wobec naszego Kraju. Była ona obiektem napaści, gróźb i nadużyć, a ja nie chcę, by to dalej było udziałem zarówno jej samej i jej rodziny, jak i podległej jej agencji” – napisał Trump.

Zobacz także: Biden ogłosił kto zostanie szefem amerykańskiej dyplomacji

Kresy.pl/Reuters/Guardian

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. antoninus
    antoninus :

    Droga Redakcjo, jeżeli ograniczą się Państwo w temacie wyborów w USA tylko do podawania dalej to co nadają największe amerykańskie agencje prasowe, oraz tak jak te agencje przemilczą Państwo merytoryczność stawianych w toczących się procesach zarzutów, to niezależność Waszego portalu będzie co najwyżej pustym sloganem… Niezależny dziennikarz dawno już spojrzał by na zgromadzony i dostępny publicznie materiał dowodowy, właściwie to ciężko byłoby go nawet powstrzymać bo wiedziałby, że to jego zadanie. Zamiast pisać “Reuters mówi, że nic się nie dzieje”, bądź wspominać co jakiś czas jedynie że Trump się szykuje od wyprowadzki, możnaby napisać artykuł nie tylko wartościowy, ale również bardzo potrzebny. Zachęcam i pozdrawiam 😉