Prezydent Donald Trump w ostrych słowach skrytykował Hillary Clinton i Baracka Obamę na Twitterze.

Nawiązujac do śledztwa związanego tzw. aferą Russiagate, Trump napisał na Twitterze, że próby nadzorowania jego kampanii prezydenckiej przez służby specjalne są gorsze niz afera Watergate.

„Dlaczego administracja Obamy rozpoczęła dochodzenie ws. kampanii Trumpa (mając zero dowodów na popełnienie przestępstwa) na długo przed wyborami w listopadzie [2016 roku]? Chcieli zdyskredytować, aby wygrała skorumpowana Hillary! Bez precedensu. Afera większa niż Watergate. Poza tym Obama nie zrobił NIC ws. ingerencji rosyjskich”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Były szef kampanii Donalda Trumpa przypomniał w ostatnich dniach, że amerykańskie służby zaczęły faktycznie inwigilować niektórych członków sztabu Trumpa na długo przed wyborami, w szczególności dotyczy to Paula Manaforta, trzeciego szefa kampanii Trumpa. „Pierwotny nakaz FISA wobec Manaforta nie został następnie przedłużony z powodu braku dowodów. Jednak drugi nakaz został zatwierdzony przez FISA w 2016 roku, dokładna data wydania nakazu nie została ujawniona, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że stało się to w czasie, gdy Manafort przejął kontrolę nad kampanią Trumpa. Manafort odegrał kluczową rolę w utrzymaniu koalicji Trumpa podczas konwencji republikańskiej w dniach 18-21 lipca, ponieważ kierowany przez Bushów ruch „Never-Trumpersów” próbował ukraść nominację. Przed konwencją, Manafort był zaangażowany w udaną walkę o usunięcie z platformy Partii Republikańskiej ustępów, które wzywały do dostarczenia śmiercionośnej broni rządowi Poroszenki, mającej rzekomo służyć do walki z „rosyjską dywersją”. Manafort miał w tym poparcie Trumpa, jako że Trump opowiadał się za zakończeniem amerykańskiego wsparcia dla wojen na rzecz zmiany reżimu, takich jak przewrót Obamy i neokonserwatystów na Ukrainie” – napisał Stone.

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz