Prezydent Donald Trump w ostrych słowach skrytykował Hillary Clinton i Baracka Obamę na Twitterze.

Nawiązujac do śledztwa związanego tzw. aferą Russiagate, Trump napisał na Twitterze, że próby nadzorowania jego kampanii prezydenckiej przez służby specjalne są gorsze niz afera Watergate.

“Dlaczego administracja Obamy rozpoczęła dochodzenie ws. kampanii Trumpa (mając zero dowodów na popełnienie przestępstwa) na długo przed wyborami w listopadzie [2016 roku]? Chcieli zdyskredytować, aby wygrała skorumpowana Hillary! Bez precedensu. Afera większa niż Watergate. Poza tym Obama nie zrobił NIC ws. ingerencji rosyjskich”.

Były szef kampanii Donalda Trumpa przypomniał w ostatnich dniach, że amerykańskie służby zaczęły faktycznie inwigilować niektórych członków sztabu Trumpa na długo przed wyborami, w szczególności dotyczy to Paula Manaforta, trzeciego szefa kampanii Trumpa. “Pierwotny nakaz FISA wobec Manaforta nie został następnie przedłużony z powodu braku dowodów. Jednak drugi nakaz został zatwierdzony przez FISA w 2016 roku, dokładna data wydania nakazu nie została ujawniona, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że stało się to w czasie, gdy Manafort przejął kontrolę nad kampanią Trumpa. Manafort odegrał kluczową rolę w utrzymaniu koalicji Trumpa podczas konwencji republikańskiej w dniach 18-21 lipca, ponieważ kierowany przez Bushów ruch „Never-Trumpersów” próbował ukraść nominację. Przed konwencją, Manafort był zaangażowany w udaną walkę o usunięcie z platformy Partii Republikańskiej ustępów, które wzywały do dostarczenia śmiercionośnej broni rządowi Poroszenki, mającej rzekomo służyć do walki z „rosyjską dywersją”. Manafort miał w tym poparcie Trumpa, jako że Trump opowiadał się za zakończeniem amerykańskiego wsparcia dla wojen na rzecz zmiany reżimu, takich jak przewrót Obamy i neokonserwatystów na Ukrainie” – napisał Stone.

Kresy.pl / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply