„W związku z restrykcjami sanitarnymi wdrożona zostanie Tarcza Antykryzysowa 2.0 w celu ochrony miejsc pracy i firm” – napisał w środę na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

W związku z restrykcjami sanitarnymi, wdrożona zostanie Tarcza Antykryzysowa 2.0 – 10 działań celem ochrony miejsc i przedsiębiorstw. Zespół Grupa_PFR ponownie zrobi wszystko, aby pomóc firmom i pracownikom możliwie bezpiecznie przejść przez kolejną falę pandemii – napisał na Twitterze Paweł Borys.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pakiet 10 działań osłonowych dla gospodarki w związku z częściowym lockdownem. Cześć instrumentów już wdrożona. Pozostałe powinny być uruchomione po notyfikacji pomocy i zgodzie ⁦UE⁩ w możliwie krótkim terminie” – dodał.

Odniósł się w ten sposób do nowych obostrzeń, których wprowadzenie ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, wprowadzanych w związku ze wzrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Premier zaznaczył, że na tym etapie bardzo zasadniczymi ograniczeniami zostaną objęte wszystkie placówki kultury – teatry, kina, muzea, galerie. Wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, w celu zmniejszenia ruchu społecznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Obostrzenia będą dotyczyły także obiektów hotelarskich.

Wracają także ograniczenia w zakresie handlu. „W mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług” – podkreślił premier.

Morawiecki zaznaczył, że wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Australia poradziła sobie z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 24 692 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami śmierć poniosło 316 osób.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz