“W związku z restrykcjami sanitarnymi wdrożona zostanie Tarcza Antykryzysowa 2.0 w celu ochrony miejsc pracy i firm” – napisał w środę na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

W związku z restrykcjami sanitarnymi, wdrożona zostanie Tarcza Antykryzysowa 2.0 – 10 działań celem ochrony miejsc i przedsiębiorstw. Zespół Grupa_PFR ponownie zrobi wszystko, aby pomóc firmom i pracownikom możliwie bezpiecznie przejść przez kolejną falę pandemii – napisał na Twitterze Paweł Borys.

Pakiet 10 działań osłonowych dla gospodarki w związku z częściowym lockdownem. Cześć instrumentów już wdrożona. Pozostałe powinny być uruchomione po notyfikacji pomocy i zgodzie ⁦UE⁩ w możliwie krótkim terminie” – dodał.

Odniósł się w ten sposób do nowych obostrzeń, których wprowadzenie ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, wprowadzanych w związku ze wzrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Premier zaznaczył, że na tym etapie bardzo zasadniczymi ograniczeniami zostaną objęte wszystkie placówki kultury – teatry, kina, muzea, galerie. Wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, w celu zmniejszenia ruchu społecznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Obostrzenia będą dotyczyły także obiektów hotelarskich.

Wracają także ograniczenia w zakresie handlu. „W mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług” – podkreślił premier.

Morawiecki zaznaczył, że wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Australia poradziła sobie z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 24 692 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami śmierć poniosło 316 osób.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply