„Ważna była wasza wygoda, interesy i przyjemności. Mówiliście o tym na taśmach prawdy”.

Przez 8 lat budowaliście państwo teoretyczne, sytych kręgów władzy, gdzie elita ma się dobrze, a obywatele się nie liczą. Ważna była wasza wygoda, interesy i przyjemności. Mówiliście o tym na taśmach prawdy. Dla was na tym właśnie polega rządzenie, na załatwianiu interesów waszych i waszych partii. Jeśli rządy nie są prowadzone dla dobra wspólnego, ale dla partii władzy, to są to rządy niesprawiedliwe i przewrotne. Państwo rządzone przez was służyło tylko wam i waszym interesom– mówiła dziś premier Szydło podczas debaty poświęconej audytowi po rządach PO-PSL.

Szefowa rządu odpierała zarzuty pod swoim adresem.

Mówicie, że jest jakaś próba rewanżu. Ale to nie my was rozliczamy. Was rozliczyli wyborcy. My czujemy się w obowiązku pokazać, w jaki sposób przez ostatnie 8 lat była rządzona Polska. Chcemy powiedzieć, ile Polacy stracili na waszych rządach (…) Ten raport [audyt rządów PO-PSL] należy się dziś Polakom– mówiła szefowa rządu.

Premier Szydło na koniec swojego wystąpienia stwierdziła, że Polacy stracili przez rządy PO i PSL ok. 340 mld złotych, co można porównać do kosztów 5 lat funkcjonowania programu 500+. Wspomniała także o aferach.

Przykładem tego populizmu i demagogii jest afera Amber Gold. Ludzie dramaty, państwo za waszych rządów bezradnie patrzyło, jak obywatele są okradani. Tej sprawy nie można tak pozostawić. Koncentrowaliście się tylko i wyłącznie na własnych politycznych interesach. Ale my tej sprawy tak nie zostawimy. PiS zawsze będzie stało po stronie Polaków i po stronie polskiego państwa. I będziemy stali po stronie tych, którzy potrzebują pomocy. Dlatego zwrócę się do wysokiej izby o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia sprawy Amber Gold– zapowiedziała na zakończenie premier.

KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz