Władze Szkocji mogą zawetować decyzję o opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię. Poinformowała o tym pierwsza minister Szkocji- Nicola Sturgeon.

Według słów przewodniczącej SNP i pierwszej minister Szkocji jeżeli rząd Wielkiej Brytanii zechce opuścić struktury Unii Europejskiej to Szkocki parlament może tę decyzję zawetować. Sturgeon wyraziła taką opinię w wywiadzie dla BBC. Dodała, że jest to bardzo prawdopodobne bowiem jej partia kontroluje 69 miejsc w 129 osobowym parlamencie Szkocji.

Obecnie Sturgeon chce czekać na to co przyniosą rozmowy szkockich władz z brytyjskimi a także z brukselskimi.

BBC/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Gówno prawda,Szkoci są w mniejszości i mogą tylko ubolewać nad wynikami referendum w UK.Szkocki parlament nie ma kompetencji do zablokowania ogólnobrytyjskiego parlamentu działającego w imieniu Jej Królewskiej Mości,gdyż zwyczajnie są w mniejszości.Każdy szkocki nielegalny separatyzm może być zbrojnie zlikwidowany,jako nielegalny,również w imię Jej Królewskiej Mości.

  2. mix
    mix :

    Jak się potoczy zobaczymy, natomiast dla Berlina jest to niewątpliwie znakomita okazja do próby rozbicia UK i dyskretnego wsparcia separatystycznych tendencji na Wyspach. Byłoby doskonale gdyby Londyn zrewanżował się Niemcom podobnie i np. równie dyskretnie wspierał secesję Bawarii 😉