Siergiej Naryszkin, dyrektor rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR), wziął udział w konsultacjach z amerykańskim odpowiednikiem w Waszyngtonie na temat współpracy antyterrorystycznej.

Informację potwierdził rosyjski ambasador w USA Anatolij Antonow. Jak powiedział w rozmowie z rosyjską telewizją, “Siergiej Naryszkin był tutaj [w Stanach Zjednoczonych]. Prowadził konsultacje ze swoimi odpowiednikami. Omówiono wspólną walkę z terroryzmem. Utrzymywaliśmy kontakt w 2014 roku podczas Igrzysk w Soczi. Oczywiście rozważamy wspólną pracę w tym roku podczas finałów Mistrzostw Świata FIFA”.

Antonow podkreślił również, że współpraca wywiadowcza między Rosją a Stanami Zjednoczonymi ciągle ma miejsce, choć jest niewidoczna dla opinii publicznej.

“Kontakty między służbami specjalnymi trwały nawet w najtrudniejszych czasach. Polityka będzie polityką, ale codzienna praca będzie codzienną pracą. Istnieją slogany polityczne, ale jest też dużo realnej pracy do wykonania” – zaznaczył rosyjski ambasador.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izraelczycy “wściekli” na Trumpa z powodu tajnych informacji pokazanych Rosjanom

Kresy.pl / TASS

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply