Izraelczycy „wściekli” na Trumpa z powodu tajnych informacji pokazanych Rosjanom

Tajne informacje, które miały być przedmiotem rozmowy między prezydentem Donaldem Trumpem a rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem, miały pochodzić z izraelskiego źródła.

Dwóch oficerów izraelskiego wywiadu potwierdziło w rozmowie z portalem BuzzFeed, że Izrael przekazał Stanom Zjednoczonym konkretne dane wywiadowcze dotyczące planów Państwa Islamskiego przeprowadzenia zamachów przeciwko samolotom pasażerskim przy użyciu bomb ukrytych w laptopach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump reaguje na Twitterze na artykuł „WaPo” o tym, że miał dzielić się tajnymi informacjami z Rosjanami 

Jak powiedział jeden z oficerów – Mamy porozumienie z Ameryką, które ma wyjątkowy charakter w świecie wywiadowczym. Nie mamy takiego układu z żadnym innym państwem. Wiedząc o tym, że te dane wywiadowcze są udostępniane innym bez naszej uprzedniej zgody? To potwierdza nasze najgorsze obawy.

Izraelczycy obawiają się, że odtajnienie tych informacji może narazić izraelskiego szpiega na zagrożenie, gdyż Rosjanie teraz wiedzą w jakim mieście się znajduje. Istnieją też obawy, że Rosjanie poinformują o tym Irańczyków.

Warto wspomnieć, że kilka dni po wyborach prezydenckich w USA, oficerowie izraelskiego wywiadu byli przestrzegani przed dzieleniem się z Trumpem taką samą ilością informacji jak z poprzednimi administracjami amerykańskimi. Twierdzono, że Trump jest w stanie przekazać te informacje Rosjanom.

Kresy.pl / Buzz Feed / Y Net News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz