W poniedziałek rano w Warszawie wylądowało 360 tys. dawek szczepionki przeciw koronawirusowi; ponad 150 tys. dawek trafi w poniedziałek do szpitali; zaszczepionych zostało do tej pory w Polsce ponad 50 tys. osób – oświadczył szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk podkreślił na antenie Polsat News, że ponad 52 tys. dawek szczepionki zostało rozdystrybuowanych. „Dzisiaj trafi do szpitali 152 tys. dawek, które powinny być do końca tygodnia wykorzystane” – powiedział, cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zaznaczył, że Polska dysponuje w tym momencie łącznie 660 tys. dawkami szczepionki.

Poinformował, że do godz. 18 w niedzielę w kraju zaszczepionych zostało 50 tys. 391 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W ubiegły piątek pierwsza dostawa szczepionki przeciwko Covid-19 dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs. W sobotę rano szczepionki dotarły do magazynu Agencja Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

W ubiegłą niedzielę rano w warszawskim szpitalu zaszczepiono z użyciem preparatu Pfizera pracującą w nim pielęgniarkę Alicję Jakubowską. Jest to pierwsza osoba w kraju, która przyjęła preparat. Zastrzyk wykonał dr Artur Zaczyński. „Jestem z tego dumna, że zostałam wybrana” – powiedziała Jakubowska podkreślając, że wykonanie szczepienia „nie bolało”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

29 grudnia rzecznik rządu został zapytany o odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne, które mogłyby zostać wywołane przez szczepionkę przeciwko COVID-19. „Zgodnie z Narodową Strategią Szczepień powstanie specjalny fundusz, który będzie wypłacał ewentualne odszkodowania, jeżeli by takie były konieczne w przypadku negatywnych skutków zaszczepienia” – odpowiedział.

Zobacz także: Meksyk: 32-letnia lekarka hospitalizowana po otrzymaniu szczepionki Pfizer/Biontech. Podejrzenie zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz