Tureckie wojsko poinformowało w niedzielę o zabiciu w północnej Syrii 15 bojowników kurdyjskich milicji, znanych jako Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG). Miały one przygotowywać atak na tereny, które znajdują się pod kontrolą Turków i ich syryjskich sojuszników.

Nasi bohaterscy komandosi wymierzyli kolejny silny cios organizacji terrorystycznej PKK/YPG. 15 terrorystów z PKK/YPG, którzy usiłowali wtargnąć do regionu Pokojowej Wiosny z południa, aby przeprowadzić atak, zostało zneutralizowanych dzięki zakończonej sukcesem operacji naszych komandosów – ogłosił w niedzielę na Twitterze resort obrony Turcji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Siły tureckie i ich syryjscy sojusznicy rozpoczęli we wrześniu 2019 roku ofensywę pod kryptonimem Operacja Pokojowa Wiosna przeciw YPG i bojownikom Państwa Islamskiego w północno-wschodniej Syrii. Turcja uzyskała dzięki niej kontrolę nad 120-kilometrowym pasem przygranicznym w Syrii – przypomina agencja „Reuters”.

Ankara uznaje YPG za organizację terrorystyczną. W opinii tureckich władz stanowi ona przedłużenie separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), która została zdelegalizowana w Turcji.

Zobacz także: MSW Turcji rozpoczęło operację, która ma na celu „całkowite wyeliminowanie” PKK

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Turecka ofensywa w Syrii spotkała się z potępieniem ze strony sojuszników z NATO, ponieważ milicje YPG, które stoją na czele Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), są głównym partnerem Zachodu w walce z Państwem Islamskim.

Agencja „Reuters” przypomina, że kampania Turcji przeciw YPG stanowi jedną z głównych przyczyn napięć, które pojawiły się pomiędzy Ankarą i USA, a także innymi państwami wchodzącymi w skład NATO.

Zobacz także: Anadolu: Turcja w lipcu „zneutralizowała” 106 członków Partii Pracujących Kurdystanu i Ludowych Jednostek Obrony

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz