W lipcu tureckie siły bezpieczeństwa „zneutralizowały” łącznie 106 członków Ludowych Jednostek Obrony i Partii Pracujących Kurdystanu w Turcji i za granicą – poinformowała w niedzielę agencja prasowa Anadolu, powołując się na swoje źródła.

Jak poinformowała w niedzielę turecka agencja prasowa Anadolu, tureckie jednostki miały w przeciągu lipca „zneutralizować” 106 członków Partii Pracujących Kurdystanu (PPK) i Ludowych Jednostek Obrony (YPG ). Operacje miały być przeprowadzane w Turcji jak i poza granicami kraju.

Władze tureckie często używają słowa „zneutralizowany” w swoich oświadczeniach, aby nie zdradzać czy osoby, o których mowa poddały się, zostały zabite czy pojmane.

Zobacz też: Turcja rozpoczęła w północnym Iraku operację przeciwko oddziałom kurdyjskim

Lipcowe operacje były wspólnie przeprowadzane przez narodową organizację wywiadu, tureckie siły zbrojne, żandarmerię i policję we wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz za granicą.

W ramach akcji przeciwko PKK i jego strukturom, 62 ze 155 ujętych podejrzanych zostało formalnie zatrzymanych. Według agencji w tym samym czasie czterech pracowników sił bezpieczeństwa zostało zabitych przez oddziały YPG / PKK, a dwóch zostało rannych.

Podczas akcji co najmniej dziewięciu podejrzanych o zabicie dowódcy żandarmerii majora Arslana Kulaksiza w 2015 roku, zostało aresztowanych 27 lipca w piątą rocznicę ataku. Siły żandarmerii prowadziły jednoczesne operacje we wschodnich prowincjach Mus i północno-zachodnim Balikesir, tropiąc członków kurdyjskich organizacji. Trwają próby aresztowania pozostałych podejrzanych.

Zobacz też: Tureckie lotnictwo rozpoczęło bombardowanie baz kurdyjskich rebeliantów na północy Iraku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na początku lipca został ujęty członek PKK znajdujący się na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów w Turcji. Ferhat Ates znalazł się w szarej kategorii na liście, podzielonej na pięć klas oznaczonych kolorami, z czerwonym jako najbardziej pożądanym, a następnie niebieskim, zielonym, pomarańczowym i szarym.

Jak podaje Anadolu, tureckie MSW rozpoczęło nowe operacje w celu całkowitego „zneutralizowania” bojowników uznawanych za ukrywających się we wschodnich i południowo-wschodnich regionach kraju.

Zobacz też: Pięć ofiar cywilnych tureckich nalotów w północnym Iraku

Kresy.pl/Anadolu

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz