Strzelanina w siedzibie YouTube w Kalifornii [+VIDEO]

We wtorek w głównej siedzibie serwisu YouTube w San Bruno w Kalifornii doszło do strzelaniny. Są ofiary. Według ostatnich doniesień, sprawcą była kobieta, która zastrzeliła się.

W siedzibie YouTube w San Bruno w Kalifornii, na południe od San Francisco,  doszło do strzelaniny. Według informacji z mediów, do szpitala trafiło już „wielu rannych”. Okolica została odcięta przez policję.

Świadkowie informowali, że w siedzibie serwisu w porze lunchu, we wtorek ok. 12:45 pojawiła się uzbrojona osoba i zaczęła strzelać. Jeden z nich, Todd Sherman, przedstawiający się jako jeden z menedżerów YouTube twierdził, że był na spotkaniu gdy usłyszał biegnących ludzi. Zdołał przedostać się do wyjścia. W pewnym momencie, jak relacjonuje, spojrzał w dół i zobaczył ślady krwi na podłodze i na schodach.

Mniej więcej godzinę po tym, jak usłyszano pierwsze strzały, burmistrz/zarządca miasta San Bruno, Connie Jackson poinformowała, że sytuacja jest „względnie opanowana”. Budynek został ewakuowany.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według reporterów jednej z lokalnych stacji telewizyjnych, KGO-TV, sprawcą jest prawdopodobnie biała kobieta, z chustą na głowie i czarnym ubraniu, jednak według stacji Fox News, policja nie potwierdziła od razu tej informacji. Inne źródła mówiły o dwóch napastnikach, ale te doniesienia nie zostały potwierdzone.

Ostatnie doniesienia mówiły o co najmniej sześciu rannych, choć policja wskazywała na cztery osoby.

Według informacji stacji NBC i Fox News, sprawcą rzeczywiście była kobieta, która prawdopodobnie zastrzeliła się. Policja potwierdza, że znaleziono martwą kobietę, która mogła się zastrzelić, ale nie potwierdza, że była ona sprawcą.

Na miejscu trwają czynności śledcze, policja przeszukuje budynek.

Foxnews.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz