Strefa Gazy: Seria ataków rakietowych Hamasu, odwet wojsk Izraela

Dwie rakiety zostały wystrzelone w piątek wieczorem ze Strefy Gazy w kierunku Izraela. Przechwyciła je izraelska tarcza przeciwrakietowa, w odwecie uderzyliśmy w ulokowane w Strefie Gazy trzy obiekty Hamasu – poinformowała izraelska armia.

Izraelskie wojsko potwierdziło, że dwie rakiety, które zostały wystrzelone w piątek w kierunku Izraela, zostały przechwycone przez żołnierzy obsługujących system obrony powietrznej – podaje „The Times Of Israel”. Izraelskie wojsko informuje, że w odwecie uderzyło w trzy obiekty Hamasu w Strefie Gazy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Armia Izraela poinformowała, że wcześniej syreny ostrzegawcze rozbrzmiewały w południowym mieście portowym Aszkelon oraz na obszarach, które otaczają enklawę palestyńską objętą izraelską blokadą od ponad dekady.

Strona izraelska nie zgłosiła żadnych zniszczeń ani ofiar w ludziach. Kilka osób zostało przyjętych do szpitala w stanie szoku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że pod koniec listopada izraelskie odrzutowce i helikoptery dokonały nalotów w Strefie Gazy, kilka godzin po wystrzeleniu rakiety z enklawy w kierunku miasta Aszkelon.

W połowie września izraelskie lotnictwo zaatakowało cele w Strefie Gazy. Przed atakiem doszło do rakietowego ostrzału terytorium Izraela. Był on prowadzony z palestyńskiej enklawy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec sierpnia siły powietrzne Izraela przeprowadziły naloty na punkty obserwacyjne Hezbollahu przy libańskiej granicy. Działania miały być formą odwetu za wcześniejszy ostrzał izraelskich żołnierzy. Zbombardowane zostały wówczas także związane z Hamasem obiekty w Strefie Gazy.

Zobacz także: Minister obrony Izraela: Nie zaprzestaniemy uderzeń na cele w Strefie Gazy

timesofisrael.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz