W nocy z czwartku na piątek izraelskie lotnictwo przeprowadziło ataki na pozycje w zachodniej Syrii (w pobliżu miasta Masjaf) – poinformowały syryjskie media państwowe, powołując się na komunikat armii. Syryjskie media podały, że izraelski atak został przeprowadzony z przestrzeni powietrznej Libanu.

W komunikacie syryjskiej armii zaznaczono, że obrona powietrzna kraju przechwyciła pociski i zestrzeliła większość z nich. Agencja informacyjna Syrii poinformowała także o wybuchach w mieście Masjaf w środkowej Syrii – podaje „The Washington Post”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Strona syryjska podkreśliła, że obrona powietrzna kraju „skonfrontowała się z pociskami wroga i przechwyciła większość z nich”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Al-Asad: Żadnego pokoju z Izraelem bez zakończenia okupacji

Nie podano informacji o żadnych zniszczeniach ani ofiarach w ludziach.

Izraelskie samoloty regularnie naruszają libańską przestrzeń powietrzną i często uderzają w cele w Syrii z terytorium Libanu. Wigilijne naloty były jednak głośniejsze niż zwykle, przeraziły mieszkańców Bejrutu, którzy w ciągu ostatniego roku przeżyli wiele kryzysów, w tym katastrofalną eksplozję z 4 sierpnia, do której doszło w miejskim porcie – zwraca uwagę „The Washington Post”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kolejny izraelski nalot na cele w Syrii. Są zabici

Przypomnijmy, że Izraelskie Siły Obronne opublikowały w listopadzie materiał filmowy przedstawiający nagranie nalotów na irańskie i syryjskie obiekty wojskowe w południowej Syrii.

Nagranie pokazywało ataki na trzy z ośmiu celów zlikwidowanych przez izraelskie wojsko. Wojsko nie określiło lokalizacji tych trzech miejsc, ale wydawało się, że były to pozycje wojskowe po syryjskiej stronie Wzgórz Golan.

Zobacz także: 9 osób zginęło w Syrii w wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa

washingtonpost.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz