Tego samego dnia, gdy środowiska kresowe i patriotyczne będą domagać się pod Sejmem przyjęcia ustawy ws. ukraińskiego ludobójstwa, środowiska proukraińskie i politycy PO organizują w Warszawie spotkanie z Nadią Sawczenko.

Spotkanie z Nadią Sawczenko, deputowaną „Batkiwszczyny”, zorganizowała Akademia Finansów i Biznesu Vistula, a także czołowe organizacje proukraińskie w Polsce: Fundacja Otwarty Dialogi Euromajdan-Warszawa. Odbędzie się ono dziś po południu. Spotkanie rozpocznie Ludmyła Kozłowka, prezes zarządu FOD, a moderatorem będzie dziennikarz TVN, Żenia Klimakin. Jak informują organizatorzy, pobyt Sawczenko w Polsce wsparli politycy PO: europoseł Michał Boni, poseł Marcin Swięckicki oraz posłanka Kinga Gajewska-Płochocka.

PRZECZYTAJ: Ukraińska piosenkarka o Euromajdanie Warszawa: Aferzyści i tituszki

Jak informowaliśmy wcześniej, ukraińską parlamentarzystkę będzie podejmować sam wicemarszałek Sejmu oraz posłowie z polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej. Spotka się również z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

“Nadia Sawczenko przyjeżdża do Sejmu, żeby podziękować za zaangażowanie parlamentu w jej uwolnienie. Trzeba przypomnieć, że Sejm podjął uchwałę w jej sprawie. Spotka się w czwartek z marszałkiem Terleckim, a po południu z bilateralną grupą polsko-ukraińską”– informował poseł PiS Michał Dworczyk. W czasie, gdy Sawczenko, była ochotniczka batalionu Ajdar, siedziała w rosyjskim więzieniu, Sejm przyjął uchwałę, w której domagał się od rosyjskich władz jej uwolnienia. Niedawno została również laureatką nagrody Orła Jana Karskiego. Najważniejszą częścią wizyty Nadii Sawchenko w Warszawie będzie udział w szczycie NATO, w ramach oficjalnej ukraińskiej delegacji.

Przeczytaj także:

Sawczenko przeciwna wysyłaniu broni na Ukrainę. „To może doprowadzić do III wojny światowej”

Organizatorka EuroMajdanu w Warszawie: UPA walczyła z Polakami za niepodległą Ukrainę

Organizatorka Euromajdanu Warszawa: Gdańsk to niemieckie miasto

W czwartek w Warszawie, pod Sejmem, odbędzie się demonstracjaśrodowisk i działaczy kresowych, z udziałem przedstawicieli środowisk patriotycznych i narodowych oraz parlamentarzystów, którzy domagają się przyjęcia ustawy o ustanowieniu dnia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa ukraińskiego na Polakach. Ulicami stolicy przejdzie również Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Facebook.com / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply