Tego samego dnia, gdy środowiska kresowe i patriotyczne będą domagać się pod Sejmem przyjęcia ustawy ws. ukraińskiego ludobójstwa, środowiska proukraińskie i politycy PO organizują w Warszawie spotkanie z Nadią Sawczenko.

Spotkanie z Nadią Sawczenko, deputowaną „Batkiwszczyny”, zorganizowała Akademia Finansów i Biznesu Vistula, a także czołowe organizacje proukraińskie w Polsce: Fundacja Otwarty Dialogi Euromajdan-Warszawa. Odbędzie się ono dziś po południu. Spotkanie rozpocznie Ludmyła Kozłowka, prezes zarządu FOD, a moderatorem będzie dziennikarz TVN, Żenia Klimakin. Jak informują organizatorzy, pobyt Sawczenko w Polsce wsparli politycy PO: europoseł Michał Boni, poseł Marcin Swięckicki oraz posłanka Kinga Gajewska-Płochocka.PRZECZYTAJ: Ukraińska piosenkarka o Euromajdanie Warszawa: Aferzyści i tituszki

Jak informowaliśmy wcześniej, ukraińską parlamentarzystkę będzie podejmować sam wicemarszałek Sejmu oraz posłowie z polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej. Spotka się również z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

„Nadia Sawczenko przyjeżdża do Sejmu, żeby podziękować za zaangażowanie parlamentu w jej uwolnienie. Trzeba przypomnieć, że Sejm podjął uchwałę w jej sprawie. Spotka się w czwartek z marszałkiem Terleckim, a po południu z bilateralną grupą polsko-ukraińską”– informował poseł PiS Michał Dworczyk. W czasie, gdy Sawczenko, była ochotniczka batalionu Ajdar, siedziała w rosyjskim więzieniu, Sejm przyjął uchwałę, w której domagał się od rosyjskich władz jej uwolnienia. Niedawno została również laureatką nagrody Orła Jana Karskiego. Najważniejszą częścią wizyty Nadii Sawchenko w Warszawie będzie udział w szczycie NATO, w ramach oficjalnej ukraińskiej delegacji.

Przeczytaj także:

Sawczenko przeciwna wysyłaniu broni na Ukrainę. „To może doprowadzić do III wojny światowej”

Organizatorka EuroMajdanu w Warszawie: UPA walczyła z Polakami za niepodległą Ukrainę

Organizatorka Euromajdanu Warszawa: Gdańsk to niemieckie miasto

W czwartek w Warszawie, pod Sejmem, odbędzie się demonstracjaśrodowisk i działaczy kresowych, z udziałem przedstawicieli środowisk patriotycznych i narodowych oraz parlamentarzystów, którzy domagają się przyjęcia ustawy o ustanowieniu dnia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa ukraińskiego na Polakach. Ulicami stolicy przejdzie również Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Facebook.com / Kresy.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    PISuary to wielkie zło dla Polski, ale kolejny raz muszę zauważyć, że POjeby to już nie zło, ale tragedia dla Polski !!…….Gdyby – nie daj Boże – te POjebańce rządziły w Polsce, to oprócz setek tysięcy islamskich nachodźców mielibyśmy praktycznie bandero-polonię na terenie naszego państwa, a pewnie i jakieś pomniki cwela spod celi bandery oficjalnie zaczęłyby być stawiane w polskich miastach!!………PISuary muszą zostać odsunięte od władzy, ale nigdy do władzy powrócić nie mogą POjeby czy ich klon swetru!!…………Nigdy, przenigdy, bo to będzie już koniec Polski !!