Sejm uchwalił ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowę – zlecenie i w ramach samozatrudnienia w wysokości 12 zł za godzinę. W przyszłym roku po waloryzacji wyniesie ok. 13 zł.

Według treści przyjętej ustawy, minimalna stawka będzie wynosiła 12 zł brutto za godzinę. Kwota ta będzie waloryzowana co roku w zależności od wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na etacie. Tym samym, ponieważ w 2017 roku ma obowiązywać wyższa kwota, wg propozycji rządu 2 tys. zł brutto, godzinowa stawka minimalna zostanie automatycznie zwaloryzowana. W przyszłości kwota miałaby być podwyższana w konsultacji z Radą Dialogu Społecznego. Stawka godzinowa ma dotyczyć również samozatrudnionych, świadczących usługi dla firm.

rmf24.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gan
    gan :

    Hipokryci. Na każdego pracownika z pensją 2k trzeba wyasygnować wraz z podatkami i ubezpieczeniem jakieś 4k. Podnoszenie kosztów zatrudnienia zwiększy bezrobocie. A oni chyba liczą, że wraz ze zwiększonym wynagrodzeniem zwiększy się odprowadzony podatek na pińćset plus. Ludzie z myślą o socjalu poprą sobie na pohybel.