Według Marka Jakubiaka z ruchu Kukiz’15 ustawa o KRS powinna być ponownie rozpatrzona przez Sejm. Szykuje się apel do prezydenta.

W wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu 24, Marek Jakubiak oświadczył, że posłowie klubu Kukiz’15 najprawdopodobniej spróbują przekonać prezydenta by zawetował ustawę o KRS. Jak mówi poseł: Sędziowie przestaną być polityczni, kiedy dwoma trzecimi albo trzema piątymi głosów będą wybierani przez Sejm, bo dopiero wtedy będą mieli mandat różnych ugrupowań politycznych. Trzeba będzie wtedy konsensusu, żeby sędziego wybrać i będzie miał on mandat, żeby reprezentować nas wszystkich.

Jakubiak uważa, że działania partii i organizacji, które wczoraj pod Sejmem zorganizowały antyrządowe demonstracje, są niebezpieczne. Dodał również: Drażni mnie jak ktoś mówi, że już opony powinny płonąć. Należy przede wszystkim rozwijać się gospodarczo. Opozycję nazwał niemerytoryczną a wystąpienia opozycji totalnej rozróbą.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Poseł liczy, że prezydent przychyli się do apelu i wstrzyma się od podpisania ustawy. Dzięki temu wróci ona do sejmu, gdzie będzie można próbować wprowadzić do niej merytoryczne zmiany, które będą miały na celu stworzeniem nowego sposobu wyboru sędziów. Ruch Kukiz’15 jest przeciwny reformie sądownictwa przedstawionej przez PiS. Zgadza się jednak, że sądy należy naprawić. Przedstawiciele ugrupowania, wskazują przy tym na liczne patologie władzy sądowniczej. Nie godzą się jednak na przyjętą przez PO, Nowoczesną i inne partię metodę walki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Paweł Kukiz: To co robi PiS nie jest reformą, a głęboką zmianą kadrową

PAP/Kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz