Mariusz Max Kolonko: Kukiz’15 przyłącza się do #R Revolution w wyborach parlamentarnych

„Kukiz’15 przyłącza się do #R Revolution w jesiennych wyborach, nowa partia otwarta na prawo” – ogłosił Mariusz Max Kolonko, twórca nowej partii #R Revolution. Politycy K’15 oficjalnie twierdzą, że nic o tym nie wiedzą lub nie komentują sprawy.

W czwartek popularny dziennikarz i vloger, były korespondent TVP w USA Mariusz Max Kolonko poinformował w mediach społecznościowych, że ugrupowanie Pawła Kukiza jednoczy z nim siły przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

„Kukiz’15 przyłącza się do #R Revolution w jesiennych wyborach, nowa partia otwarta na prawo” – napisał Kolonko na Twitterze. Podkreślał przy tym, że to bardzo ważna wiadomość.

Deklaracja ta została odnotowana przez część mediów, jednak Kukiz’15 nie przedstawił żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Z kolei poseł Tomasz Rzymkowski pytany o oświadczenie Kolonki przez Super Express odpowiedział, że „nic o tym nie wie”.

W piątek wieczorem Mariusz Max Kolonko powtórzył wcześniejszą informację, tym razem na Facebooku. Dodał m.in.,że jego zdaniem to „największy news polityczny roku”, który media i główne partie polityczne starają się przemilczeć.

„Ten zamilczany, banowany przez was latami Naród nie jest już wcale 'silent majority’. Ten zmęczony wami Naród ma już swój głos. Tym głosem jest głos nadchodzącej Rewolucji #R” – napisał Kolonko. „Ten głos uderzy w urny wyborcze wkrótce takim grzmotem, że polecicie w kosmos szybciej niż zdarzą wam się główki obrócić i nawet nie będziecie wiedzieć co was trafiło. Albowiem najpierw się z Nas śmialiście, teraz Nas ignorujecie, jesienią zaczniecie z Nami walczyć – i wtedy PRZEGRACIE. Bo jesteśmy Inni niż wy, jesteśmy Lepsi niż wy. Jest nas cały Polski Naród. Jesteśmy lojalni, zorganizowani i normalnie nie możemy się już doczekać, żeby kopnąć was w wyborach jesienią wszystkich za burtę. #R Revolution – to My!”.

Portal Kresy.pl zwrócił się do ważnych polityków Kukiz’15 z prośbą o skomentowanie rewelacji Kolonko, ale do czasu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi. [AKTUALIZACJA] W sobotę rano Paweł Kukiz odpowiadając na pytanie, czy informacje o sojuszu Revolution i K’15 są prawdziwe napisał krótko, że „to skomplikowane”.

Choć wcześniej Paweł Kukiz zapowiadał, że decyzja ws. formuły startu zostanie podjęta do połowy lipca, do teraz nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat. W sondzie wśród internautów zamieszczonej na stronie K’15 zapytano ich, z kim ugrupowanie to powinno zawrzeć sojusz wyborczy. Najwięcej uczestników wskazało na nowy ruch polityczny Revolution, #R, tworzony przez Mariusza Maxa Kolonko. Tydzień temu na Twitterze zamieścił on wpis, w którym pozytywnie i entuzjastycznie skomentował wyniki sondy K’15.

Wiadomo też, że w pierwszej połowie lipca z Maxem Kolonko spotkał się Paweł Kukiz. Po tym spotkaniu były korespondent TVP w USA napisał, że w najbliższych dniach „należy spodziewać się ważnego komunikatu #R Revolution dotyczącego wyborów 2019”.

Kolonko ogłosił powstanie swojego ruchu politycznego i powołanie nowej partii na początku lipca. Jak napisano na stronie internetowej nowego ugrupowania, „#R to oddolny, dobrowolny i pozytywny Ruch Patriotyczny, który został zainspirowany ideą szybkiego rozwoju Polski poprzez organiczną pracę opartą o takie wartości jak lojalność, wolność, zaufanie, pracowitość i entuzjazm”. Podkreślono też, że chodzi o „pokojową rewolucję”.

Już od pewnego czasu spekulowano na temat możliwości zaangażowania się Kolonki w bezpośrednią działalność polityczną. Przez ostatnich parę lat dość wyraźnie sympatyzował z ugrupowaniem Pawła Kukiza, de facto udzielając K’15 poparcia przed ostatnimi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Później, w czerwcu br. Kolonkę najwyraźniej zirytowały plany Kukiza dotyczące porozumienia z PSL. Napisał wówczas na Twitterze, że od pół roku układa dla Kukiza polityczne puzzle i jednocześnie zagroził, że jeśli K’15 będzie dalej szło w stronę porozumienia z ludowcami, to poprosi o spotkanie polityków Konfederacji. Wcześniej mocno sceptycznie odnosił się do tego ugrupowania, m.in. insynuując politykom Konfederacji prorosyjskość i krytykując wystąpienie Krzysztofa Bosaka w debacie telewizyjnej z wpinką przeciwko JUST Act 447.

W piątek poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz’15 poinformował, że jesienią nie wystartuje w wyborach do Sejmu z listy K’15. Przyznał, że chciałby startować z list Prawa i Sprawiedliwości. Kilkanaście godzin wcześniej inny poseł, Norbert Kaczmarczyk, poinformował o swoim odejściu z klubu Kukiz’15. Wiadomo, że przestąpi do klubu PiS i w jesiennych wyborach będzie startował do Sejmu z list tej partii. Obecnie klub poselski K’15 liczy 24 posłów.

Komentując sprawę obu posłów Paweł Kukiz powiedział, że jest w trakcie rozmów na temat ewentualnych koalicji, więc ich deklaracje „nie mają jakiegoś szczególnego znaczenia”. – Jeżeli pójdziemy z kimś razem jako koalicja, to na pewno pod inną nazwą niż Kukiz’15. Dobrze, że ci posłowie określili się już w tym momencie – dodał.

Twitter.com / facebook.com / se.pl / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz