Kolejny poseł Kukiz’15 chce startować z list PiS do Sejmu

Poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski zapowiedział, że w jesiennych wyborach parlamentarnych nie wystartuje z list K’15. Przyznaje, że chciałby startować z list Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek w rozmowie na antenie Radia Olsztyn, poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz’15 poinformował, że jesienią nie wystartuje w wyborach do Sejmu z listy K’15. Poseł ujawnił, że jakiś czas temu Paweł Kukiz zaproponował wszystkim posłom swojego klubu, żeby byli „jedynkami” list K’15 w swoich okręgach. Maciejewski twierdzi, że już wówczas powiedział „dziękuję, nie skorzystam”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7472.32 PLN    (33.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Nie mam w planach startowania z list Kukiz’15 – powiedział poseł. Zaznaczył, że wciąż pozostaje w klubie sejmowym Kukiz’15, ale nie ukrywa, że „rozpoczęły się rozmowy z nowymi, potencjalnymi partnerami”. Podczas rozmowy przyznał, że jeżeli będzie to możliwe, to w jesiennych wyborach powalczy o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Maciejewski sprzeciwia się m.in. potencjalnemu sojuszowi wyborczemu K’15 i PSL. Podczas wywiadu powiedział, że nie zgadza się z działaniami podejmowanymi obecnie przez Pawła Kukiza – o czym mu powiedział.

– Uważam, że ten kierunek, ewolucja partii, powinien nastąpić. Sporo posłów za tym było – mówił poseł. – Powiedziałem wyraźnie – 3 razy „nie” dla PSL-u. Ugrupowania, które utożsamia wszystkie te cechy, z którymi Kukiz’15 walczył. Powiedziałem wyraźnie, nie ma mojej zgody.

Maciejewski powiedział też, że nie podoba mu się pomysł sojuszu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Jego zdaniem, było to dobre rozwiązanie na wybory samorządowe.

O tym, że poseł Maciejewski negocjuje z PiS i poważnie rozważa zmianę barw politycznych nieoficjalnie mówi się od pewnego czasu. Wcześniej część mediów podawała, że do odejścia z K’15 i przejścia do PiS jeszcze przed wyborami rzekomo szykują się posłowie Tomasz Rzymkowski i Bartosz Jóźwiak. Obaj w rozmowach z portalem Kresy.pl zdecydowanie zaprzeczyli tym doniesieniom.

Dzisiejsza deklaracja posła Maciejewskiego nastąpiła w zasadzie kilkanaście godzin po tym, gdy poseł Norbert Kaczmarczyk ogłosił, że opuszcza klub poselski Kukiz’15 i przechodzi do klubu PiS. Poinformował też, że w jesiennych wyborach będzie startował do Sejmu z list partii Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie klub poselski K’15 liczy 24 posłów.

Maciejewski był już wcześniej związany z PiS. W 2004 roku został ekspertem do spraw wschodnich powiązanego z PiS Instytutu Sobieskiego.W 2010 roku z ramienia tej partii kandydował jako bezpartyjny do sejmiku warmińsko-mazurskiego, a rok później do Sejmu. Później działał w Kongresie Nowej Prawicy, z którego odszedł po wyborach samorządowych. Potem związał się z ruchem Pawła Kukiza i z jego ramienia został posłem.

ro.com.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz