Poseł Kukiz’15 przeszedł do PiS

Poseł Norbert Kaczmarczyk opuścił klub poselski Kukiz’15 i przeszedł do klubu PiS. W jesiennych wyborach będzie startował do Sejmu z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

O zmianie barw politycznych poseł Norbert Kaczmarczyk, wybrany w okręgu tarnowskim, poinformował w czwartek wieczorem. Wcześniej informację na ten temat podał „Kurier Tarnowski”.

Polityk podziękował Pawłowi Kukizowi za „szansę”, którą od niego dostał. Zapewnia, że jej nie zmarnował i nie zmarnuje. Podkreślał też, że jego celem jest praca dla ludzi i dla Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

– Życzę wszystkiego dobrego moim kolegom i koleżankom z Kukiz’15. Zapraszam do współpracy wszystkich z okręgu tarnowskiego, którym leży na sercu dobro Polski – powiedział Kaczmarczyk. Podkreślił, że nie wyzbywa się swojej tożsamości i zaznaczył, że misję pracy dla ludzi i Polski „doskonale rozumie prezes Jarosław Kaczyński”.

– Właśnie w taki sposób działa Prawo i Sprawiedliwość. Wystarczy w tym względzie wspomnieć szereg działań podjętych od początku kadencji – argumentował były poseł K’15. Dodał, że w trakcie mijającej kadencji opowiadał się „za licznymi programami i ustawami wspierającymi Polaków, polskie rodziny i naszą Ojczyznę”. Kaczmarczyk głosował m.in. za pierwszą wersją programu 500 plus, a później za jego rozszerzeniem. W ostatnim czasie poparł również tzw. znaczną część przedwyborczych obietnic PiS, nazywanych „piątką”. Głosował za tzw. trzynastą emeryturą, obniżeniem PIT dla młodych Polaków, wsparciem dla niepełnosprawnych i przywróceniem lokalnych połączeń autobusowych.

W Sejmie był znany z działalności dotyczącej sfery rolnictwa – jako rolnik zabierał często głos w tych sprawach i podejmował różne inicjatywy. W 2017 roku złożył interpelację dotyczącą importu zbóż z Ukrainy w kontekście kondycji ekonomicznej polskich młynów. „Zachwianie rynkami, obniżenie cen i destabilizacja sytuacji to pokłosie zbyt dużego importu zbóż z Ukrainy” – podkreślał poseł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Norbert Kaczmarczyk wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z list PiS w okręgu tarnowskim. Na razie nie wiadomo, czy przystąpi również do partii Kaczyńskiego, choć podkreśla, że cieszy się ona olbrzymim poparciem w jego regionie. Przedstawia się jako „głos młodego pokolenia” i „reprezentant poglądów prawicowych – propolskich”.

Po odejściu Kaczmarczyka, klub sejmowy Kukiz’15 liczy 24 posłów. Do Sejmu w 2015 roku ugrupowanie Pawła Kukiza wprowadziło 42 parlamentarzystów. Niedawno w sieci pojawiały się nieoficjalne informacje, że część posłów K’15 rozważa przejście do klubu PiS. Wymieniano w tym kontekście m.in. nazwisko Andrzeja Maciejewskiego. Wcześniej część mediów podawała, że do odejścia z K’15 i przejścia do PiS jeszcze przed wyborami rzekomo szykują się posłowie Tomasz Rzymkowski i Bartosz Jóźwiak. Obaj w rozmowach z portalem Kresy.pl zdecydowanie zaprzeczyli tym doniesieniom.

rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz