Mariusz „Max” Kolonko ogłosił na Facebooku powstanie nowej partii o nazwie Revolution, #R. „Pora, by władzę w państwie objął Naród i rządził dla dobra Narodu”.

O utworzeniu nowej partii politycznej Mariusz „Max” Kolonko poinformował w czwartek na Facebooku z, jak to określił, „bunkra MaxTV w kuchni na Żoliborzu”. Podkreślił, że on i jego sympatycy mają dość polityków, „waszych durnych gierek” i „waszych amatorskich rządów” i „pora, by władzę w państwie objął Naród i rządził dla dobra Narodu”.

Jak napisano na stronie internetowej nowego ugrupowania, „#R to oddolny, dobrowolny i pozytywny Ruch Patriotyczny, który został zainspirowany ideą szybkiego rozwoju Polski poprzez organiczną pracę opartą o takie wartości jak lojalność, wolność, zaufanie, pracowitość i entuzjazm”. Podkreślono też, że chodzi o „pokojową rewolucję”.

 

Zaznaczono, że inspiracją do powstania tego ruchu był Kolonko i jego działalność medialna: „(…) odkrywa piękne oblicze Polski i Polaków, dając nam nadzieję i receptę na realizację naszych życiowych marzeń w naszej Ojczyźnie”.

Ponadto, na stronie „Rewolucji” zamieszczono 10 postulatów – celów nowego ugrupowania. Opowiada się ono za wyborem władz sądowniczych w wyborach powszechnych (1), a także za zmianą Kodeksu Wyborczego tak, by wprowadzić karty do głosowania oraz możliwości głosowania przez Internet, zwłaszcza dla środowisk polonijnych (2). #R chce też zrównania kwoty wolnej od podatku dla wszystkich Obywateli z kwotą ustaloną dla posłów i senatorów, która obecnie wynosi 30 451 zł (3). Ruch Kolonki opowiada się też za „wyzwoleniem przedsiębiorczości Polaków” poprzez „gruntowną reformę całego systemu podatkowego” (4). Chce też uzyskać od Niemiec reparacje wojenne, ale nie w formie bezpośredniej, lecz jako pomoc wojskową dla państw wschodniej flanki NATO, szczególnie Polski (5).

Kolejne postulaty Rewolucji to: przeprowadzenie referendum dotyczącego prawa do posiadania broni w Polsce (6), ograniczenie udziału kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski (7), a także liczby posłów (8) i wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych (9). Ugrupowanie chce też przeprowadzenia „Narodowego referendum w sprawie zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” (10).

Z innych informacji zamieszczonych na stronie Rewolucji wynika, że ugrupowanie to opowiada się też za wprowadzeniem w Polsce systemu prezydenckiego. Formą organizacyjną ruchu mają być „Bataliony #R”, tworzone w każdym województwie, a także wśród Polonii, w tym osobno dla Polaków z Wielkiej Brytanii.

„Z 2 proc. PKB, które Niemcy przeznaczają na zbrojenia, 1% byłby w formie pomocy wojskowej dla państw wschodniej flanki NATO, w szczególności dla Polski” – czytamy na jednej z plansz informacyjnych.

Mariusz Max-Kolonko jest dziennikarzem, byłym korespondent TVP oraz TVN w USA, gdzie mieszka od 1988 roku. W ostatnich latach prowadził w sieci własny program Max TV, komentując wydarzenia polityczne z Polski, Stanów Zjednoczonych i innych części świata. Program zyskał znaczną popularność, szczególnie wśród osób o nastawieniu antysystemowym i o szeroko pojętych poglądach prawicowych.

Przeczytaj: Mariusz Max Kolonko: Wszyscy Polacy powinni być nacjonalistami

Czytaj także: Mariusz Max Kolonko: Nie ma nic złego w haśle Polska dla Polaków

W ostatnim czasie spekulowano na temat możliwości zaangażowania się Kolonki w bezpośrednią działalność polityczną. Przez ostatnich parę lat dość wyraźnie sympatyzował z ugrupowaniem Pawła Kukiza, de facto udzielając K’15 poparcia przed ostatnimi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Później, w czerwcu br. Kolonkę najwyraźniej zirytowały plany Kukiza dotyczące porozumienia z PSL. Napisał wówczas na Twitterze, że od pół roku układa dla Kukiza polityczne puzzle i jednocześnie zagroził, że jeśli K’15 będzie dalej szło w stronę porozumienia z ludowcami, to poprosi o spotkanie polityków Konfederacji. Wcześniej mocno sceptycznie odnosił się do tego ugrupowania, m.in. insynuując politykom Konfederacji prorosyjskość i krytykując wystąpienie Krzysztofa Bosaka w debacie telewizyjnej z wpinką przeciwko JUST Act 447.

Dorzeczy.pl / facebook.com / r-us.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz