Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, uczcił w poniedziałek rocznicę śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Upamiętnił także inne ofiary komunistycznych prześladowań.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaapelował także do innych kandydatów na prezydenta, aby pamiętali o narodowych bohaterach.

Bosak przypomniał podczas konferencji prasowej przed byłym więzieniem przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie, że 24 lutego przypada 67. rocznica wykonania wyroku śmierci na gen. Fieldorfie – zastępcy Komendanta Głównego Arii Krajowej. Przypomniał także, że generał „zaufał komunistom, że ich amnestia jest prawdziwa”.

Zobacz także: Bosak: nigdy wcześniej polski rząd nie stał na aż tak bardzo euro-federalistycznym stanowisku

„Jesteśmy tutaj, żeby upamiętnić generała +Nila+ i żeby upamiętnić wszystkie polskie ofiary prześladowań ze strony komunistów. Uważamy, że rocznice historyczne powinny odgrywać istotną rolę w pracy prezydenta Rzeczypospolitej. Rolą prezydenta RP jest być strażnikiem konstytucji, być strażnikiem ładu ustrojowego w Rzeczypospolitej, ale być także strażnikiem pamięci, (…) i ma obowiązek na forum wewnętrznych i zewnętrznym reprezentować najlepsze wątki pamięci, wynikającej z polskiego patriotyzmu, z polskiej Niepodległości, z polskiej historii” – stwierdził kandydat Konfederacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Krzysztof Bosak komentuje słowa Dobromira Sośnierza o komunikacji zbiorowej

Bosak zaapelował by jego rywale „włączali się w upamiętnianie rocznic historycznych” oraz kultywowali pamięć o nieugiętych, polskich bohaterach.

Wiceprezes Ruchu Narodowego przypomniał także zeznania prokuratora, który był świadkiem tragicznej śmierci „Nila” i stwierdził, że generał „do samego końca sprawiał wrażenie człowieka szalenie twardego, nieugiętego”. „To są takie wzorce, do których my również dziś możemy się odwoływać, na nich kształtować swoje postawy, swoje charaktery” – dodał Bosak.

„Nie trzeba być przedstawicielem poglądów prawicowych, narodowych, czy konserwatywnych, żeby (…) o takich postaciach pamiętać, i żeby okazywać takim postaciom szacunek” – stwierdził Krzysztof Bosak.

Zaapelował także do pozostałych kandydatów na prezydenta, żeby brali udział w upamiętnieniach bohaterów m.in. z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego zdaniem należy pokazać, że „jesteśmy ludźmi świadomymi swoich korzeni, świadomymi swojej historii”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bosak dodał, że „kampania wyborcza jest zapowiedzią stylu sprawowania prezydentury”. Jego zdaniem prezydentura potrzebna Polsce to prezydentura „skupiona właśnie na takich patriotycznych elementach, ponieważ one stanowią naszą tożsamość”.

„Te wszystkie wartości mamy wpisane w serce jako cały naród, a nie tylko jako pojedynczy liderzy. Czasem różnie je rozumiemy i się o nie spieramy; nie ma w tym nic złego. Te spory powinny być twórcze, natomiast najważniejsze, żeby ta pamięć po prostu była w naszym życiu” – dodał wiceprezes Ruchu Narodowego.

Zobacz także: Krzysztof Bosak w Sieradzu: bronimy interesu narodowego

facebook / kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz