(…) 30 lat temu zaczęła się wolna Polska i dzięki tym zmianom weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO, i możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać, mieć takich egzotycznych gości jak Wy – tak odniosła się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz do burmistrza Londynu Sadiqa Khana i sekretarz stanu landu Berlin Sawsan Chebli, którzy byli współuczestnikami debaty „Solidarność i Pokój. Miasto jako Europejska Wspólnota” 1 września w Gdańsku.

Był to jeden z elementów gdańskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. O kontrowersjach związanych z tymi obchodami pisaliśmy już wcześniej.

W dyskusji także uczestniczyli Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdański, oraz Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Prezydent Dulkiewicz odnosząc się do zagranicznych rozmówców zwróciła się do nich używając zwrotu „egzotyczni goście”. Wśród adresatów tego stwierdzenia zapanowała chwilowa konsternacja, a sekretarz stanu landu Berlin Sawsan Chebli nie powstrzymała wybuchu śmiechu.

Po chwili do słów włodarza Gdańska odniósł się burmistrz Londynu Sadiq Khan (o pakistańskim pochodzeniu). Nazywano mnie różnie, ale jeszcze nigdy „egzotycznym”. Dziękuję Ci Aleksandro, powiedział, śmiejąc się, w kierunku Dulkiewicz.

Później do sytuacji odniosła się na twitterze również sama prezydent Gdańska:

Czytaj także: Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie profanacji na tzw. marszu równości w Gdańsku

Tvp Info / Twitter / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz