Dzięki odważnej postawie mieszkańca Lubina udało się zatrzymać pijanego obywatela Ukrainy, który kierował ciężarówką. Przypadków, gdy pijani cudzoziemcy siadają za kółko, jest w Polsce coraz więcej.

Komenda Powiatowa Policji w Lubinie na Dolnym Śląsku poinformowała w poniedziałek o ujęciu 42 – letniego obywatela Ukrainy, który mając blisko 2 promile alkoholu kierował ciężarówką.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

170 PLN    (0.77%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jadącego w podejrzany sposób samochodem ciężarowym marki Renault kierowcę zauważył mieszkaniec Lubina na osiedlu Ustronie. Mężczyzna zajechał drogę ciężarówce, zmuszając jej kierowcę do zatrzymania się, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów.

Pijany kierowca rzucił się do ucieczki pieszo, ale podczas wykonywania czynności przez policjantów ponownie pojawił się na miejscu. Policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 42 – letni obywatel Ukrainy ma w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Zabrano mu prawo jazdy; po wytrzeźwieniu miał stanąć przed sądem.

Do podobnego przypadku z udziałem pijanego kierowcy narodowości ukraińskiej doszło w podobnym czasie w niedalekim powiecie bolesławieckim. Jak podała we wtorek KPP w Bolesławcu, mieszkaniec powiatu polkowickiego był świadkiem jak kierowca jadący przed nim porusza się całą szerokością jezdni, następnie wjeżdża do przydrożnego rowu. Mężczyzna ten uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy zabierając mu kluczyki, a następnie wezwał policję.

Pijanym kierowcą okazał się 47-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykonane u niego wykazało, że miał w wydychanym powietrzu 2,7 promila alkoholu. W tym stanie chciał dojechać aż go Gdańska, gdzie czasowo mieszka. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bolesławiecka i lubińska policja od początku roku informowała o 9 przypadkach ujęcia kierowców będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Trzy z nich dotyczyły cudzoziemców. Trzecim obcokrajowcem jadącym na „podwójnym gazie” był 26-letni Gruzin, który w Lubinie kierując samochodem osobowym marki Mercedes spowodował kolizję drogową z jadącym prawidłowo kierowcą opla. Cudzoziemiec miał w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Będzie musiał zapłacić 2 tysiące kary grzywny oraz 5 tysięcy złotych na rzecz fundacji Osób pokrzywdzonych w wypadkach samochodowych. Otrzymał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 3 lata.

CZYTAJ TAKŻE: Seria zatrzymań pijanych Ukraińców na polskich drogach

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz