Trwa seria zatrzymań obywateli Ukrainy, kierujących samochodami po pijanemu.

W poniedziałek w mediach pojawiły się informacje pokazujące serię incydentów drogowych z udziałem Ukraińców na polskich drogach. Część z nich prowadziła po pijanemu.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 9 grudnia w Kosowie Lackim w woj. mazowieckim. Policjanci z zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, 46-letniego obywatela Ukrainy. Miał półtora promila alkoholu w organizmie. Co więcej, posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ukrainiec trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Później usłyszał zarzuty. Wiadomo, że za przestępstwo odpowie przed sądem.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę, 11 grudnia. Policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy. Wcześniej zgłoszono, że może on prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości. Policjanci wykonali badanie. Ukrainiec miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Również w sobotę, w Jarocinie, 39-letni Ukrainiec prowadząc samochód nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ścianę wiaduktu. Policja stwierdziła, że był pijany – miał 2,3 promila w wydychanym powietrzu. Będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Ponadto, na jednym z rond w Lublinie kierowca, obywatel Ukrainy, zlekceważył oznakowanie, nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował kolizję.

Już wcześniej, w ubiegłym tygodniu, informowaliśmy o serii wypadków i zatrzymań pijanych Ukraińców na polskich drogach. Między innymi policjanci z Zielonej Góry zatrzymali Ukraińca, który mając ponad 3 promile, wypadł z trasy na śliskiej nawierzchni. Z kolei w czwartek lubelscy policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy kierującego mazdą, który w nocy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z renault. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Zobacz też: Wielkopolska: pijany Ukrainiec uszkodził most i wpadł ciężarówką do rzeki

Przeczytaj: Pijani Ukraińcy na polskich drogach – nowe zatrzymania

mikolow.policja.gov.pl / zyciesokolowa.pl / jarocinska.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply