Wyniki najnowszego sondażu partyjnego IBRiS dla “Onetu” pokazują, że największym poparciem cieszy się obecnie Prawo i Sprawiedliwość – 38 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23,6 proc. Stowarzyszenie Szymona Hołowni – “Polska 2050”, w razie startu do parlamentu w 2023 r. – mogłoby liczyć na 11,9 proc. głosów. Konfederacja i Lewica otrzymałyby po 7,3 proc. głosów.

Z sondażu IBRiS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, największe poparcie zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość – 38 proc. – informuje portal “Onet.pl”. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23,6 proc. Konfederacja i Lewica otrzymałyby po 7,3 proc. głosów.

W badaniu uwzględniono także  nowy ruch “Polska 2050”. Jego utworzenie zapowiedział pod koniec czerwca Szymon Hołownia. “Jeżeli wybory parlamentarne będą za trzy lata, za pół roku lub za 10 lat to w nich wystąpimy; ale stowarzyszenie “Polska 2050″ nagle nie stanie się partią polityczną, być może tylko jakaś część tego ruchu” – deklarował wówczas Hołownia.

Sondaż IBRiS pokazuje, że 11,9 proc. respondentów oddałoby głos na wspomniane ugrupowanie.

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja – 7,3 proc. oraz Lewica – także 7,3 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska otrzymałoby z kolei 5,2 proc. głosów.

Blisko 7 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie wie na kogo oddałoby swój głos.

“Frekwencja w badaniu wyniosła prawie 60 proc. Blisko połowa, bo 49,85 proc. zdecydowanie zamierza uczestniczyć w wyborach. Na pytanie o udział “raczej tak” odpowiedziało 9,79 proc.” – czytamy.

Badanie zostało zrealizowane 4 lipca metodą CATI na próbie 1100 osób.

Zobacz także: Sondaż United Surveys: Wygrana Andrzeja Dudy – przewaga w granicach błędu statystycznego

onet.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply