Kolejny sondaż przeprowadzony w ostatnich dniach pokazuje bardzo dużą przewagę PiS nad konkurencją, a także wskazuje, że Konfederacja ma szansę dostać się do Sejmu.

Jak wskazują wyniki sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych, dominującym ugrupowaniem na polskiej scenie politycznej pozostaje PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zamierza głosować 45,57 proc. badanych. Zajmująca drugie miejsce Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni) notuje poparcie niższe o blisko 15 pkt. proc. (30,94 proc.).

Według tego sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się obecnie, do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (SLD, Wiosna, Razem), na która chce głosować 12,27 proc. ankietowanych, oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość, która popiera 6,32 proc.

 

Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL, które startuje wspólnie z Kukiz’15. Sojusz ludowców i „kukizowców” może, według tego sondażu, liczyć na poparcie na poziomie 4,19 proc. głosów. 0,71 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „inna partia”.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12–14 września 2019 r. metodą CATI na próbie 1011 respondentów.

Przypomnijmy, że w niedawnym sondażu Instytutu Pollster zrealizowanego na zlecenie „Super Expressu”, PiS również notowało poparcie na poziomie 45 proc., a Konfederacja z poparciem na poziomie 5 proc., miałaby szanse na wejście do Sejmu. Według tego badania, w parlamencie znalazłyby się również: Koalicja Obywatelska (26 proc.), Lewica (14 proc.) i PSL-Koalicja Polska (8 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: Dorn: Konfederacja może być jednym z wygranych wyborów do Sejmu

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply