Kolejny sondaż przeprowadzony w ostatnich dniach pokazuje bardzo dużą przewagę PiS nad konkurencją, a także wskazuje, że Konfederacja ma szansę dostać się do Sejmu.

Jak wskazują wyniki sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych, dominującym ugrupowaniem na polskiej scenie politycznej pozostaje PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zamierza głosować 45,57 proc. badanych. Zajmująca drugie miejsce Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni) notuje poparcie niższe o blisko 15 pkt. proc. (30,94 proc.).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według tego sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się obecnie, do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (SLD, Wiosna, Razem), na która chce głosować 12,27 proc. ankietowanych, oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość, która popiera 6,32 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL, które startuje wspólnie z Kukiz’15. Sojusz ludowców i „kukizowców” może, według tego sondażu, liczyć na poparcie na poziomie 4,19 proc. głosów. 0,71 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „inna partia”.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12–14 września 2019 r. metodą CATI na próbie 1011 respondentów.

Przypomnijmy, że w niedawnym sondażu Instytutu Pollster zrealizowanego na zlecenie „Super Expressu”, PiS również notowało poparcie na poziomie 45 proc., a Konfederacja z poparciem na poziomie 5 proc., miałaby szanse na wejście do Sejmu. Według tego badania, w parlamencie znalazłyby się również: Koalicja Obywatelska (26 proc.), Lewica (14 proc.) i PSL-Koalicja Polska (8 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: Dorn: Konfederacja może być jednym z wygranych wyborów do Sejmu

dorzeczy.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz