Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ubiegłym tygodniu, wygrałoby je ze znaczną przewagą nad pozostałymi partiami Prawo i Sprawiedliwość. Oprócz PiS, KO, Lewicy i PSL w Sejmie znalazłaby się Konfederacja – wynika z sondażu Instytutu Pollster zrealizowanego na zlecenie „Super Expressu”.

W sondażu pozycję zdecydowanego lidera zajęło Prawo i Sprawiedliwość, na które chciało głosować 45 proc. ankietowanych. Takie samo poparcie partia rządząca uzyskała w sondażu tej samej pracowni przeprowadzonym tydzień wcześniej. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna i Zieloni) z 26 proc. To o 2 pkt. proc. mniej niż na początku miesiąca. „Wygląda zatem na to, że misternie utkany plan Grzegorza Schetyny runął. Małgorzata Kidawa-Błońska jako kandydatka na premiera nie pomogła opozycji.” – uważa „Super Express”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Trzecie miejsce w sondażu zajęła Lewica (SLD, Razem, Wiosna) z poparciem na poziomie 14 proc. To tyle samo, ile lewicowa koalicja miała tydzień wcześniej. Niewielki wzrost poparcia (+ 1 pkt. proc.) zanotowało PSL-Koalicja Polska, na które wskazało 8 proc. badanych.

Tym razem w sondażu Pollster dla „SE” próg wyborczy przekroczyła Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na konserwatywno-narodową koalicję chciało głosować 5 proc. ankietowanych – o 1 pkt. proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Inne komitety wyborcze wskazało 2 proc. uczestników sondażu.

Instytut Pollster wykonał swój sondaż w dniach 12-13. września br. na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Dorn: Konfederacja może być jednym z wygranych wyborów do Sejmu

Kresy.pl / se.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Jeżeli Konfederacja nie wejdzie do sejmu to na lata zamilkną głosy patriotów z trybuny sejmowej, a po-pis będzie konsekwentnie wpychał nas w łapy Ameryki i jej hegemona z Lewantu, realizując cele bynajmniej nie zgodne z polskim interesem narodowym. O przymusie miłości do sąsiada zza rzeki i jego desantu na kraj nie wspomnę.