Służby rozbiły gang o charakterze zbrojnym złożony m.in. z Gruzinów i Ormian

Policjanci rozbili gang o charakterze zbrojnym, w skład którego wchodzili obywatele Gruzji, Armenii, Rosji i Polski. Zarzuca się im m.in. wymuszenia rozbójnicze, kradzieże oraz nielegalną produkcję i dystrybucję papierosów. Sprawa jest rozwojowa.

W tym tygodniu podczas akcji przeprowadzonej na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego policjanci zatrzymali 10 osób. Według śledczych, tworzyły one gang o charakterze zbrojnym, zajmujący się wymuszeniami rozbójniczymi, nielegalną produkcją i dystrybucją papierosów czy kradzieżami. Nielegalnie posiadali też broń palną. W skład grupy wchodzili obywatele Gruzji, Armenii, Rosji i Polski.

Ponadto, w ramach tej akcji policja zlikwidowała wytwórnię papierosów. Zabezpieczono ponad 170 tys. papierosów, krajankę tytoniową i komponenty do produkcji. Wyprodukowane bez znaków akcyzowych papierosy rozprowadzano po Warszawie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, działalność rozpracowanej grupy przestępczej naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości 28 mln zł.

 

Zdaniem policjantów CBŚP i prokuratorów z Prokuratury Krajowej, członkowie gangu wchodzili w kontakty biznesowe z polskimi przedsiębiorcami, zmuszając ich następnie do spłat nieistniejących zobowiązań finansowych. Grozili przy tym pobiciem czy zniszczeniem mienia.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dot. m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a jednej osobie kierowania tą grupą.

Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydowało o tymczasowym aresztowaniu 6 członków grupy na okres 3 miesięcy.

Jednocześnie, sledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Przeczytaj: Ukrainiec ukradł papierosy o łącznej wartości 8 tys. złotych. Towar wynosił pod ubraniem

Czytaj także: Gruzin z Ubera pobił taksówkarza rurką. Nocny pościg ulicami Warszawy

Zobacz również: Ukraińcy, Rosjanin i Tadżyk zatrzymani za przemyt imigrantów

Pisaliśmy też, że niedawno dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Podejrzani działali tzw. metodą „na kolec”. Najpierw przecięli oponę w samochodzie pokrzywdzonego. Gdy mężczyzna zatrzymał się, aby wymienić koło, skradli znajdujące się w samochodzie pieniądze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej warszawscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o serię kradzieży w pracowniach jubilerskich. Na przestrzeni sierpnia i września mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracowników sklepów ukradł z nich biżuterię o łącznej wartości ponad 12 000 złotych. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 55-latka na 3 miesiące. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Informowaliśmy, że policjanci z grupy śledczej zatrzymali niedawno trzech obywateli Gruzji w wieku 45, 46 i 48 lat. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie Lublina i Świętochłowic. Kradli głównie pieniądze i biżuterię. Łączne straty to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zostali zatrzymani po dynamicznym pościgu, w którego trakcie 46-latek potrącił jednego z policjantów. Sprawa jest rozwojowa. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Czytaj również: Opole: Trzech Gruzinów oskarżonych o serię włamań do mieszkań

rmf24.pl / cbsp.policja.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz