34 nielegalnych imigrantów zostało zatrzymanych w nocy z piątku na sobotę przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Kobiór (Śląskie). Zatrzymani są prawdopodobnie obywatelami Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w nocy z piątku na sobotę 34 nielegalnych imigrantów, którzy podróżowali w naczepie samochodu ciężarowego. Sytuacja miała miejsce przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Kobiór (Śląskie) – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zatrzymani są prawdopodobnie obywatelami Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Straż Graniczna podkreśliła w komunikacie, że działania związane z ujawnieniem transportu były prowadzone we współpracy z policją przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Kobiór (Śląskie).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ciężarówkę prowadził kierowca z Turcji. Samochód wjechał do Polski od strony Słowacji. Podróżowało nią 34 nielegalnych imigrantów (4 dzieci, 4 kobiety i 26 mężczyzn).

Czytamy, że zatrzymani są prawdopodobnie obywatelami Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji.

Imigranci zostali wstępnie przebadani przez ratowników z wezwanej karetki pogotowia. Żaden z nich nie potrzebował pomocy medycznej.

Zatrzymani zostali przewiezieni do placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Obiekt jest przystosowany do tego typu okoliczności.

Wobec zatrzymanych będą teraz prowadzone dalsze czynności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O podobnej sytuacji informowaliśmy na początku czerwca. Wówczas funkcjonariusze policji i Straży Granicznej zatrzymali w Katowicach grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu, którzy przedostali się do Polski aż z Grecji.

Z kolei pod koniec maja sześciu obywateli Afganistanu, nielegalnie przebywających w Polsce, zostało złapanych przez policję w Dąbrowie Górniczej. Afgańczycy dostali się do Polski w transportach zabawek i arbuzów.

Zobacz też: Chyżne: zatrzymano dwóch Afgańczyków ukrytych wśród arbuzów

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz