Sześciu obywateli Afganistanu, nielegalnie przebywających w Polsce, zostało złapanych przez policję w Dąbrowie Górniczej – przekazuje portal policji. Afgańczycy dostali się do Polski w transportach zabawek i arbuzów.

Jak poinformowała polska policja, w Dąbrowie Górniczej funkcjonariusze złapali sześciu obywatel Afganistanu, którzy przybyli do Polski w transporcie arbuzów i zabawek.

Dwóch pierwszych obcokrajowców zostało zatrzymanych w transporcie zabawek, który trafił do jednej z dąbrowskich firm, a dzień później kolejnych czterech Afgańczyków zostało znalezionych w naczepie ciężarówki z arbuzami wyposażonej w chłodnię. Temperatura, która w niej panowała wynosiła 10 stopni Celsjusza. Mężczyźni zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zobacz też: Chyżne: zatrzymano dwóch Afgańczyków ukrytych wśród arbuzów

26 maja policjanci z Dąbrowy Górniczej odnaleźli dwóch Afgańczyków, którzy do Polski przyjechali razem z tureckim transportem zabawek. O kolejnych czterech obcokrajowcach policja dowiedziała się dzień później po otrzymaniu informacji z jednej z dąbrowskich firm. Czterej obywatele Afganistanu dostali się do Polski z Grecji, przez 100 godzin jechali w naczepie przewożącej palety z arbuzami w temperaturze poniżej dziesięciu stopni Celsjusza.

Nie posiadali oni żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zobacz też: Zatrzymano obywateli Litwy, którzy nielegalnie przedarli się na terytorium Polski

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl/policja.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz