Sześciu obywateli Afganistanu, nielegalnie przebywających w Polsce, zostało złapanych przez policję w Dąbrowie Górniczej – przekazuje portal policji. Afgańczycy dostali się do Polski w transportach zabawek i arbuzów.

Jak poinformowała polska policja, w Dąbrowie Górniczej funkcjonariusze złapali sześciu obywatel Afganistanu, którzy przybyli do Polski w transporcie arbuzów i zabawek.

Dwóch pierwszych obcokrajowców zostało zatrzymanych w transporcie zabawek, który trafił do jednej z dąbrowskich firm, a dzień później kolejnych czterech Afgańczyków zostało znalezionych w naczepie ciężarówki z arbuzami wyposażonej w chłodnię. Temperatura, która w niej panowała wynosiła 10 stopni Celsjusza. Mężczyźni zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zobacz też: Chyżne: zatrzymano dwóch Afgańczyków ukrytych wśród arbuzów

26 maja policjanci z Dąbrowy Górniczej odnaleźli dwóch Afgańczyków, którzy do Polski przyjechali razem z tureckim transportem zabawek. O kolejnych czterech obcokrajowcach policja dowiedziała się dzień później po otrzymaniu informacji z jednej z dąbrowskich firm. Czterej obywatele Afganistanu dostali się do Polski z Grecji, przez 100 godzin jechali w naczepie przewożącej palety z arbuzami w temperaturze poniżej dziesięciu stopni Celsjusza.

Nie posiadali oni żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zobacz też: Zatrzymano obywateli Litwy, którzy nielegalnie przedarli się na terytorium Polski

Kresy.pl/policja.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply