Politycy prounijnych partii poinformowali o założeniu zespołu parlamentarnego ds. przyszłości Europy. Jego prace mają ruszyć podczas następnej sesji parlamentu.

„Tutaj wszyscy, jak stoimy, kibicujemy Wielkiej Brytanii, bo mamy takie głębokie przekonanie, że przede wszystkim obecność Wielkiej Brytanii oznacza silną UE, a silna UE oznacza Polskę”– mówiła podczas konferencji prasowej Agnieszka Pomaska z PO. „Zapraszamy do tego zespołu wszystkich, którzy wierzą w to, że silna UE to też silna Polska i że to, co się dzieje dzisiaj w UE to także jest interes Polski” –dodawała.

Z kolei Adam Szłapka z Nowoczesnej argumentował, że zespół chce także „dać odpór bardzo dużej dezinformacji związanej z UE, z którą mamy teraz do czynienia”.

Zespół, który ma zrzeszać niema pięćdziesięciu posłów, ma zajmować się m.in. kwestiami relacji UE i strefy euro, przyszłością strefy Schengen, a także kryzysu migracyjnego. Do głównych celów działania zespołu ma należeć prowadzenie konsultacji społecznych ws. przewidywanych zmian instytucjonalnych i prawnych w Unii. Zapowiedziano, że zespół będzie współpracował z z podobnymi zespołami, które funkcjonują w parlamentach innych krajów członkowskich UE.

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz